Fidye virüsü format atıldıktan sonra kişisle verilere erişirmi ( sosyal medya hesapları şifreler gibi

Fidye virüsünü formatla temizledikten sonra sosyal medya hesaplarıma erişirmi

berkayakdede berkayakdede (1)
10 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Fidye virüsleri formattan sonra etkisiz kalır, silinir gider. Fakat formattan önce sosyal medya hesaplarının bilgilerinin çalınmış olma ihtimali var. Bu sebepten sosyal medya hesaplarının şifresini mutlaka format sonrasında değiştirmelisin.

    Format öncesinde şifre değiştirmek anlamsızdır, işlemin mutlaka format sonrasında yapılması gerekir.

    Formattan sonra instagram gibi sosyal medya hesaplarının şifresini değiştirdiysen bir sorun yoktur.

    murat murat (12492)
    10 ay önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim soruma cevap verdiğin için iyi günler berkayakdede 10 ay önce