fidye virüsü hakkında

herkese iyi günler encrypted uzantılı dosyalar oluştu makinemde sanırım şu fidye virüslerinden birisi bu dosyları bozulmadan nasıl açabilirim bilen varmı arkadaşlar

edoktem edoktem (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    http://uzmanim.net/soru/file-is-encrypted-dirtydecrypt-exe-virusu/2178

    cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
    9 yıl önce cevaplandı

      Son dönemdeki crytolocker TTnet fidye virüsünün bir çaresi yok.

      Önerim, şifrelenen dosyalarınızı kurcalamayın ve internetten bulduğunuz uygulamalar ile açmaya çalışmayın. Şuan için bir çözüm yok.

      Az önce başka bir soruya yazdığım cevabı buradan okuyabilirsiniz:

      Hangi virüs bulaştığını bilmiyorum ama resimlerimi açamıyorum

      Daha eski sürüm CryptoLocker ile şifrelenen dosyaları çözmek ve alternatif Gölgekopyadan kurtarma yöntemi ile ilgili bilgileri şu linkten bulabilirsiniz:

      CryptoLocker virüsü nasıl temizlenir? Şifrelenmiş dosyalar nasıl açılır?

      Şu konuda emin olabilirsiniz, eğer bu virüsle ilgili bir çözüm ortaya çıkarsa ilk olarak uzmanim.net adresinden öğreneceksiniz.

      Kişisel olarak  bu konunun takipçisiyim. Bu konuda bir gelişme olursa buradan duyuracağım.

      alattin alattin (16984)