Fidye virüsü sonrası dosyaların uzantısı değişti...

Merhaba arkadaşlar fidye virüsünün bilgisayara girmesi sonucu dosyalarımın uzantısına  IMG_6002.JPG.okegog,.xls.eminup ve benzeri birçok eklenti geldi.Bulunmuş çözüm yolları çoğunlukla ccc,vvv uzantılı dosyalar için.Yayınlanan programlar dosya uzantılarını tanımıyor nasıl bir yol izlersek çözüme ulaşırız...

fatihtanik34 fatihtanik34 (1)
7 yıl önce sordu

Toplam 3 Cevap

Dosyalarınız belgelerimde ise sistemi geri alarak deneyin veya dosyalarınız şifrelenirken asılları siliniyor  hardisk ten  geri getirme yöntemini deneyin bu programı indirin kurun hangi sürücüden şifrelendi ise o sürücüyü tarama yaptırın masa üstünden şifrelendi ise C sürücü oluyor  kurtarılan dosyalar içinde arayın  kesinlikle para ödemeyin ödesenizde dosyalarınız açılmama ihtimali var çok geçmiş olsun

candan candan (4301)
7 yıl önce cevaplandı

    Öncelikle geçmiş olsun, pek çok fidye virüsü türü var. Bu biraz kafa karıştırıyor. Öncelikle size bulaşan hangi tür bunu anlamak lazım.  Buraya tıklayarak bizimle bağlantıya geçin, dosyalarınızı ücretsiz analiz edelim Daha sonra size bilgi verelim.

    alattin alattin (16984)
    7 yıl önce cevaplandı

      Pc'de C ve D diskinde Shodow Explorer kapalı olduğu için sistem geri yükleme veya farklı bir geri yükleme ile dosyalar düzelmiyor.Ayrıca Recovery programlarında dosyaları aynı şekilde buluyor şifrelenmiş şekilde.....

      fatihtanik34 fatihtanik34 (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • @alattin hoca size bir cevap verdi cevabı değelendirin candan 7 yıl önce