Fidye virüsü (.vawe) çözümü var mı?

Merhaba.. 2 sene önce bilgisayarıma fidye virüsü bulaştı.dosya uzantısı (.vawe ) yazılan herşeyi denedim fakat işe yaramadı.çözüm bulmamız mümkün müdür? Şimdiden teşekkürler

mrtsmz mrtsmz (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .vawe uzantısı Stop DJVU fidye virüsüne ait bir uzantı. Maalesef 4 karakterli uzantılar yeni varyant STOP DJVU ve eğer online anahtar ile şifrelendiyse bunun bir çözümü yok.

    Çıktığı günden beri buna dair bir çözüm bulunamadı.

    https://www.emsisoft.com/ransomware-decryption-tools/stop-djvu?__c=1 adresindeki uygulama Offline anahtar ile şifrelenen dosyaları çözebiliyor.  Bunu denediyseniz ve çözüm alamadıysanız bir çözüm yolu yok demektir (fidye ödemek dışında)

    alattin alattin (16999)