Fidye Yazılıma Maruz Kaldım. Lütfen yardım edin.

.eiur ve .dkrf uzantılı fidye casus yazılıma maruz kaldım.  Virüsü yedikten sonra Norton ile temizledim . Ben video yapımcısıyım ve bütün çalışma dosyalarım kilitlenmiş durumda. İşimi yapamıyorum. Yardımlarınmızı rica ediyorum. Teşekkürler

hakantigli22 hakantigli22 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Geçmiş olsun.

    Size bulaşan fidye virüsünün dkrf, .eiur uzantıları STOP / DJVU varyantı olduklarını gösteriyor.  4 karakterli bu uzantılar yeni tür STOP / DJVU varyantlarında görülüyor ve son bir kaç senedir yeni tür varyant için dünya genelinde bir çözüm bulunabilmiş değil.

    İki uzantı görmeniz kötü. Bu çifte şifrelemeye maruz kaldığınızı gösterir. Bu durumu daha da karmaşık hale getirir.

    Şifreleme Offline Key ile yapıldıysa şifrelemeyi çözmek mümkün olabiliyor. Fidye virüsü şifreleme başladığında bir sorunla karşılaşırsa Offline Key ile şifreleme yapıyor. Aksi taktirde Online Key kullanıyor ki bu şifreli dosyaların Online Key olmadan şifresinin çözülmesini imkansız hale getiriyor.

    Deneyebileceklerinizi burada anlattım: Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler linkinden neler yapabilirsiniz bakabilirsiniz.

    alattin alattin (16984)