Fidye yazılımına denk geldik COM uzantılı

Merhabalar COM uzantılı şekilde bak. Dosyamız şifrelendi fortservicebackup@gmail ile iletişim kurun açalım deniyor acaba bunu açma şansımız varmıdır. Youtubeda videolarınıza denk geldim sormak istedim one drive ile yedek alıyordum hep 29 gün öncesi bile şifrelenmiş geri dönemiyorum sanki uzun süreden beri bana bağlanıyorlarmış. çok teşekkürler

not: bir arkadaşıma gönderdim dosyayı crysis diye bir virüs diye belirtti

spawn spawn (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Dosyaları görmeden net bir şey söylemek zor. Fakat arkadaşının dediği gibi Dharma (CrySiS) fidye yazılımıysa bilinen bir şifre çözme yöntemi yok.  Son dönemde yayılan fidye yazılımları ile ilgili bir çözüm bulunamıyor. Sayıları çok fazla bu sebepten güvenlik uzmanları yeni varyantlara vakit ayıramıyor.

    Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler başlığında yapabileceklerin şeyleri listeledim. Konuyu inceleyebilirsin.

    alattin alattin (16999)