File Ferret V5 kurulumunu yapamıyorum

Fileferret v5.0 adlı bir program var ama dosya uzantıları a. b. c bu programı nasıl kurabilirim?

salih21 salih21 (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Normal kuracaksın, programı indirip bakmak istemiyorum, kurulum ekranının fotoğraflarını atar mısın?

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Tamindir.com sitesinden indirdim. Normal kurulumlu sürümünü bulamadım.

      salih21 salih21 (3)
      3 yıl önce cevaplandı

        http://www.saiga.com/id150.htm sitesindeki  Ferret V5.0 programından bahsediyorsun sanırım. Dediğin gibi zip dosyasını açınca ferret050.a, ferret050.b, ferret050.c diye dosyalar çıkıyor.

        Biraz araştırdım. Bunlar Windows işletim sistemi için değil. OpenVMS  için dosyalar. OpenVMS (Open Virtual Memory System), DEC tarafından geliştirilen VAX ve Alpha sistemleri üzerinde çalışan, üst seviye bir işletim sistemidir. DEC önce Compaq tarafından satın alınmıştır, Compaq ve HP (Hawlett-Packard)'ın birleşmesinden sonra, HP'ye geçmiştir. OpenVMS, en son olarak İntel Itanium işlemcilerinin kullanıldığı HP sistemlerinde kullanılmaktadır. [Kaynak: WiKi]

        Sen sanırım yanlış bir program indirdin. Amacın nedir? Ya da tam olarak istediğin program bu mu?

        Tamindir sitesine de baktım. Benim indirdiğim dosyaya link vermişler.  Tamindir "Internet üzerinde aradığınız bir shareware programı veya bir resim, animasyon dosyasını bulmak çoğu zaman boşu boşuna telefon faturanızı kabartan umutsuz sörfler silsilesini de beraberinde getiriyor.." demiş. Ama indirilen dosyanın bununla alakası yok.  17 yıl önce girilmiş. Muhtemelen bahsi geçen File Ferret V5.0 programı çoktan tarih olmuş. İlgili editörde internetten araştırmış ve alakasız bir dosyaya link vermiş.

        hakan hakan (15424)