FilesFrog Update Checker nedir?

FilesFrog Update Checker nedir? FilesFrog Update Checker virüs mü

FilesFrog Update Checker uygulamasını  kaldırmalı mıyım?  FilesFrog Update Checker uygulamasını silsem sorun olur mu?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    FilesFrog Update Checker nedir?

    FilesFrog Update Checker  bir yazılım güncelleme ontrol programıdır. Windows başladığında başlatılır ve arkaplanda çalışır. Bilgisayarınızda yüklü yazılımların yeni sürümleri olup olmadığını internete bağlanarak kontrol eder varsa sizi uyarır.

    FilesFrog Update Checker  aynı zamanda toolbar yani bir araç çubuğuna sahiptir.

    FilesFrog Update Checker virüs mü?

    FilesFrog Update Checker virüs değildir.  Görünümde faydalı bir uygulama gibi görünsede ücretsiz yazılımlar ile birlikte ve kullanıcı dikkatsizliğinden faydalanarak sisteme kurulduğu için Potansiyel istenmeyen yazılımlar grubuna girer.

    FilesFrog Update Checker'a ait update_checker.exe dosyası pek çok anti malware yazılımı tarafından zararlı yazılım olarak tanınır.

    FilesFrog Update Checker düşük bir güvenilirliğe sahiptir. Bu sebepten bilgisayarınızdan kaldırılmanız önerilir.

    Ayrıca Avast antivirüs yazılımı FilesFrog Update Checker programını Win32:Somoto-J [PUP] olarak adlandırır yani potansiyel olarak istenmeyen yazılım grubundadır.

    Dr.Web Adware.Somoto.14 olarak zararlı yazılımlar sınıfına sokmuştur.

    uzmanim.net önerisi: bu yazılım potansiyel istenmeyen yazılım grubundadır ve kaldırılması önerilir.

    FilesFrog Update Checker  nasıl kaldırılır?

    FilesFrog Update Checker programlardan kolayca kaldırılabilir.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Windows 8 kullanıyorsanız farenizi sağ üst köşeye götürün. Arama bölümü açılacaktır. Arama bölümüne "Denetim Masası" yazın ve yukarıdaki aşamayı uygulayın.

    • FilesFrog Update Checker  programlarını bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin.

    • Bu programlardan biri varsa kaldırın. Yoksa ne olduğunu bilmediğiniz yazılımları kaldırın. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

      FilesFrog Update Checker nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    murat murat (12492)