Filezilla Klasör listesi alınıyor hatası

FileZilla ftp yazılımı ile şirketimizin FTP sunucusuna bağlanıyor ve arada dosya yolluyordum. Bugüne kadar bir sorun yoktu. Bugün FTP sunucuya bağlanmak istediğimde aşağıdaki gibi bir ekranda takılı kalıyor ve en son ekranda Klasör listesi alınıyor yazısı kalıyor  bu şekilde bekliyor.

Durum:    Klasör listesi alınıyor...
Durum:    "/" klasörleri listelendi
Durum:    Sunucu ile bağlantı kesildi
Durum:    X.X.X.X bağlantısı kuruluyor...
Durum:    Bağlantı kuruldu, karşılama iletisi bekleniyor...
Durum:    TLS başlatılıyor...
Durum:    Sertifika doğrulanıyor...
Durum:    TLS bağlantısı kuruldu.
Durum:    Oturum açıldı
Durum:    Klasör listesi alınıyor...

Filezilla Klasör listesi alınıyor hatasının çözümü nedir?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    FTP sunucu bir firewall arkasındaysa bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

    Öncelikle FTP ayarlarında şunu deneyin:

    1. FileZilla FTP programnı açın. Sunuculardan hata aldığınız sunucuyu seçin.
    2. Daha sonra Şifreleme yalnıza düz ftp kullanılsın, Oturum açma türü: Normal seçin.
    3. Bu şekilde bağlanmayı deneyin.

    Yine bu sayfada bulunan Aktarım ayarı Aktif  / Pasif seçeneği de sorun yaratan ayarlardan biri olabilir. Sunucu TLS kullanıyorsa o zaman Firewall üzeriden ve FTP yazılımı üzerinden Pasif mod port ayarları yapılması gerekebilir. En çok yaşanan problemlerden biri budur.  Firewall üzerinden gerekli portlara izin vermek gerekir.

    FTP sunucu üzerinden Pasif mod port aralığı örneğin 4000-4100 olarak ayarlandıysa Firewall üzerinden TCP 4000-4100 port aralığına izin verilmelidir.  Windows Firewall çalışıyorsa mutlaka bu kural Windows Firewall üzerinden de eklenmelidir.

    Klasör listesi alınıyor satırında takılma genel olarak Firewall da eksik / hatalı port açmaktan kaynaklanabiliyor.

    alattin alattin (16984)