Film sekmelerinde reklama tıklayınca açılan yeni sekmeden virüs bulaşır mı?

Film sitelerinde gezerken bazen yanlışlık ile tıkladığım yerlere otomatik reklam koyuyorlar tıklayınca 2 'inci sekme reklam sayfası açılıyor ama bişi indirmiyor o zaman da virüs bulaşır mı?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Birşey indirmediysen hiç bir sıkıntı olmaz

    kulan1 kulan1 (15)
    1 yıl önce cevaplandı

      Reklam sonrası yeni sekme açılması herhangi bir virüs tehdidi oluşturmaz.  Açılan yeni sekme dosya indirse dahi bilgisayara virüs bulaşmaz.

      Virüsün bulaşması için indirilen dosyanın kullanıcı tarafından çalıştırılması gerekir.  Fakat; kullanıcının kullandığı tarayıcı eskiyse, güvenlik açığı varsa virüs barındıran bir siteye girmek dahi kullanıcı bilgisayarına virüs bulaşmasına sebep olabilir.

      Bu sebepten tarayıcılarınızı güncel tutun ve riskli görülen sitelere girmeyeye çalışın. Sadece reklam için açılan bir sekmeden zararlı yazılım bulaşmaz. Normal şartlar altında.

      murat murat (12492)