Film ve Dizilerde Çekilen Programlar

merhaba arkadaşlar film ve dizilerde çekilen programları bilen varmı ? karada çekilen bir sahne suyun altında gösteriyo vs.. bilen varsa lütfen söylesin

canahmet18 canahmet18 (8)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    bu tür sahneler için özellikle yeşil perde denilen teknik kullanılır. stüdyoda cırtlak renkte olan yeşil perdenin önünde sahneler çekilir, daha sonra sadece o rengi seçip videonun içinden mask yöntemiyle çıkarırlar ve arka plana istedikleri bir başka görüntüyü koyabilirler.

    Bu gibi işleri Sony Vegas , Adobe After Effect , Avid Video Maker , Ulead Video  v.s. gibi yazılımlarla yapabilirsin. Ancak kolay iş değildir.

    kullanici590600 kullanici590600 (1)
    9 yıl önce cevaplandı

    • aynen hiç de kolay değil. Peki bu korku filmlerinde işte şeytan içine giriyor , aksiyon sahnelerde ordan orda arabadan başka bir yere atlıyor , mesela adam uyurken rüya görüyor vs.. bunlar nasıl yapılıyor var mı bilginiz ? canahmet18 9 yıl önce