Firefox, Chrome'dan daha mı hızlı?

Arkadaşlar bugün Chrome vs. Firefox yaptım ve Firefox daha hızlı çıktı. Ama sizce doğru mu yoksa ben mi öyle zannettim?

Bu arada Avast Free Antivirus yükledim. Chrome azda olsa fena kasıyor, Firefox jet gibi :)

uzmanim9993 uzmanim9993 (19)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Son çıkan Firefox Quantum Bence Chrome'dan daha hızlı. Chrome yüzünden bilgisayar çok kitleniyor. Ve Chrome çok RAM tüketiyor.

    toprak34 toprak34 (2026)
    6 yıl önce cevaplandı

      Çoğu kişiye göre Chrome daha hızlı bir tarayıcıdır. Sende hangisi hızlı çalışıyorsa onu kullan. Bu bazen sisteme göre değişiyor.

      Firefox efsane bir tarayıcıdır. Sorunsuzdur. Hangisi ile mutluysan onu kullan. Bende ikisi de var.

      murat murat (12492)
      6 yıl önce cevaplandı

        Bu senin bilgisayarının özelliklerine bağlı bir şey birazda. Örneğin bilgisayarında 1 GB RAM varsa hem Firefox hemde Chrome hiçbir şekilde stabil çalışmaz. Tabi tarayıcının RAM kullanımının da etkisi var fakat azda olsa bilgisayarının da etkisi vardır bence

        omercik omercik (9418)
        6 yıl önce cevaplandı

          PCworld performans testlerinde

          CPU Kullanımına göre: En az işlemci kullanımına göre tarayıcı sıralaması:

          1. Chrome
          2. Edge
          3. Opera
          4. Firefox

          RAM  Kullanımına göre: En az ram kullanımına göre tarayıcı sıralaması:

          1. Firefox
          2. Chrome
          3. Opera
          4. Edge

          Genel olarak javascript işleme, sayfanın yüklenmesi hızlarına bakıldığında ilginç bir şekilde Edge birinci çıkıyor. Edge sistem kaynaklarını çok kullanıyor ama sayfaları hızlı yüklüyor.

          hakan hakan (15424)