Firefox ile bir web sitesinin ekran görüntüsü nasıl alınır?

Mozilla Firefox ile bir web sitesinin screnshoot'ı nasıl alınır? Firefox ile web sitesinin ekran görüntüsü nasıl resim olarak kaydedilir? Mozilla Firefox ile programsız ekran görüntüsü nasıl alınır? Web sitesinin tam boyutunun ekran görüntüsü nasıl alınır?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

  • Daha kolay bir yöntemlede yapabilirsin klavyede prtsc sysrg tuşuna bas ekran görüntüsü alırsın kemal00 5 yıl önce
  • @kemal00 Sadece ekran görüntüsü değil web sitesinin tam boyut ekran görüntüsü anlattığm yöntem. murat 5 yıl önce
  • Dedigim yöntemle ancak böyle olur https://hizliresim.com/Ll0QJ0 kemal00 5 yıl önce
  • @kemal00 @murat zaten çözüm paylaşmış. @murat çok iyimiş bu . Zamanında çok aramıştım böyle bir şeyi. alattin 5 yıl önce
  • her sitenin ismini kodu yazılacagına bir tuşla yapmak kolay yöntem degilmi #alattin kemal00 5 yıl önce
  • @kemal00 tuş ile aldığında web sitesinin tam boyutunu almıyor. Ekranda göründüğü kadarını alıyor. Bu yöntem ile web sitesi aşağı doğru ne kadar uzarsa uzasın tümünü alabiliyorsun. Denersen farkı görebilirsin murat 5 yıl önce
  • murat haklısın bunun daha kolay yöntemi varmış bu siteden yapılıyor https://web-capture.net link kopyalanması yeterli kemal00 5 yıl önce
  • @kemal00 sağol bilgilendirme için her ikisi de bulunsun, dileyen istediğini kullansın. murat 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Mozilla Firefox  ile web sitesi ekran görüntüsü almak mümkün. Bu işlemi komut satırı üzerinden yapmanız gerekiyor. Komut satırı üzeriden bir program kullanmadan web sitesinin tam ekran görüntüsünü almak mümkün.

Komut satırından şu komutu kullanmanız gerekiyor:

"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"  --screenshot d:\test\uzmanim3.png https://uzmanim.net/ --window-size=1500,3000

Öncelikle Firefox nerede kuruluysa onun tam yolunu bilmelisiniz.  Firefox simgesini sağ tuşla tıklayıp Özelliklere girdiğinizde hedef bölümünde şöyle bir şey yazar:

"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Bu mesela 64 bit sistemlerde böyledir.  Önce bunu kopyalayın. Sonra yukarıdaki komutu istediğiniz gibi değiştirin.

Komut içindeki parametrelerin anlamları:

-window-size:  bu parametre ekran görüntüsü alınacak web sitenin ölçüleri olmalı. 1500 genişlil 3000 yükseklik.  Bu değerleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

--screenshot: ilk bölüm ekran görüntüsünün nereye kaydedileceği ikinci bölüm ise hangi sitenin ekran görüntüsünün alınacağı.

Yukarıdaki örnek uzmanim.net sitesinin ekran görüntüsünü alır ve D sürücüsüne uzmanim3.png adı ile kaydeder.

murat murat (12492)
5 yıl önce cevaplandı

    1- Windows Logo Tuşu (sol altta alt tuşunun yanındaki tuş)  + Print Screen tuşlarına birlikte basın.

    2- Aldığınız ekran görüntüsü Resimler / Ekran Görüntüleri klasörüne otomatik olarak kaydedilir daha pratik

    gorele28 gorele28 (387)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Paylaşım için sağol. benim bahsettiğim web sitesinin tam ekran görüntüsünü alma. Sadece ekran görüntüsü değil. murat 5 yıl önce