Firefox, internette gezinirken like.php dosyasını download etmeye çalışıyor

Firefox ile sitelerde gezinirken, Facebook açık bile değilken birden karşıma Firefox download penceresi geliyor. like.php dosyasını indirmeye çalışıyor. like.php dosyasını kaydeyim mi yoksa açayım mı diye soruyor.

like.php bir tür virüs mü? Bilgisayarı antivirüs ile tarattım fakat hiç birşey bulamadı.

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu Firefox'da bazen oluşabilen bir sorun. Daha önce de karşılaşmıştım. fan.php download etmeye çalışıyordu.

    Window XP bilgisayarlarda genelde karşılaştım. Virüs değil. Girmiş olduğunuz sitelerde facebook like butonu gibi facebook sosyal eklentileri varsa olabiliyor. Firefox, Like.php dosyasını indirmeye çalışıyor.

    Firefox veya Chrome tarayıcınızı resetlemekle çözebilirsiniz.

    1. Firefox'u açın. Sol üst köşede Firefox yazısını tıklayın.
    2. Yardım / Help > Sorun giderme bilgisi / Troubleshooting Information tıklayın.
    3. Firefox'u Sıfırla / Reset Firefox tıklayın.
    4. Firefox kapanacak ve açılacaktır.

    Buradan da Firefox nasıl resetlenir resimli anlatımı mevcut:  Firefox nasıl sıfırlanır?

    hakan hakan (15424)