Firefox nasıl sıfırlanır? - 2018

Firefox nasıl sıfırlanır?

Firefox nasıl resetlenir?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Firefox nasıl sıfırlanır?  Firefox nasıl resetlenir?

    Firefox tarayıcınızın performansından memnun değilseniz, tarayıcınızın ana sayfası değiştiyse, varsayılan arama motoru değiştiyse ya da tarayıcınızda istemediğiniz eklentiler varsa Firefox sıfırlama işlemi yapmak en iyisidir.

    Firefox sıfırlandığı zaman tüm ayarları ve üzerindeki eklentiler sıfırlanır, daha önceki veriler silinir.

    Firefox tarayıcı ile ilgili sorun yaşıyorsanız ilk yapmanız gereken işlem tarayıcıyı resetlemektir. Resetlemek ve sıfırlamak aynı anlamdadır. Firefox tarayıcınız ilk kurulduğu ayarlara yani fabrika ayarlarına geri döner.

    Adım Adım Firefox sıfırlama:

    Önemli: Firefox tarayıcısını sıfırladığınızda daha önce yüklediğiniz tüm eklentiler silinir. Yine yapmış olduğunuz özelleştirmeler de silinecektir.

    1. Firefox tarayıcınızı açın.
    2. Firefox adres satırına şunu yazın:
      about:support
    3. Enter tuşuna basın.
      Firefox sıfırlama
    4. Bu komut Sorun giderme bilgileri sayfasını açacaktır.
    5. Bu sayfada Firefox tarayıcınızı hızlandırın başlığı altındaki Firefox tarayıcısını yenile butonuna basın.
    6. Sıfırlama ile ilgili uyarı ekranı geldiğinde tekrar Firefox tarayıcısını yenile butonuna basın.

    Firefox tarayıcınız sıfırlanacaktır.

    Firefox sıfırlandığında:

    • Çerezler
    • Daha önce ziyaret edilmiş web sitelerinin adresleri
    • Kayıtlı parolalar
    • Form geçmişi

    Temizlenecektir

    murat murat (12492)