firefox,opera,chrome ve yandex tarayıcılardaki sorun

frefox,opera,chrome ve yandex taraycılarında hiçbir sayfa açılmıyor (siteler,support vb.) gibi. Sebebi nedir ? Yardımcı olursanız sevinirim.

osmanli147 osmanli147 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Internete bağlı mısımız bunu kontrol edin.

    Bilgisayar internete bağlı fakat sayfalar açılmıyorsa DNS sorunu yaşıyor olabilirsiniz. DNS sorununda bilgisayar internete bağlı görünür. Fakat isim çözümlemesi yapılamadığından sayfalar açılamaz.

    Örnek vermek gerekirse uzmanim.net'e girmek istediğinizde tarayıcı bunu DNS sayesinde 46.45.185.20 olarak işler. Bu isim çözümlemesi gerçekleşmiyor olabilir. Bu durumda bilgisayara el ile DNS adresi girmenizde fayda var.

    Ping testi yaparak sorunu kontrol edebilirsiniz: Ping nedir, nasıl kullanılır?

    hakan hakan (15424)