Firefox sıfırlama - 2019

Firefox nasıl sıfırlanır? Mozilla Firefox varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir? Firefox fabrika ayarlarına nasıl dönülür?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Firefox nasıl resetlenir?

    En bilindik tarayıcılardan biri olan Mozilla Firefox kullanırken bir sorunla karşılaşıyorsanız bu durumda ilk yapmanız gereken şey Firefox'u sıfırlamak olmalıdır. Sıfırlama ve ve reset aynı anlama gelir. Firefox sıfırlama (resetleme), Firefox tarayıcısının ayarlarının ilk yüklendiği hale getirilmesidir. Sıfırlama ya da reset tanımlaması dijital dünyada çokça kullanılır. Firefox sıfırlandığı zaman, Firefox tarayıcısına yüklenmiş tüm uzantılar silinir. Aynı zamanda tüm tarayıcı verileri de silinir.

    Firefox resetlendiğinde

    • Çerezler
    • Kayıtlı form geçmişi
    • Site bilgileri, depolanmış veriler
    • Gezinti geçmişi

    gibi veriler silinecektir.

    Firefox sıfırlama

    Firefox sıfırlama çözüm 1:

    Firefox tarayıcısını sıfırlamak için şu adımları uygulayın:

    1. Firefox tarayıcısını açın.
    2. Firefox adres satırına about:support yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Firefox tarayıcısını yenile butonuna basın.
    4. Daha sonra Firefox tarayıcısını yenile butonuna basın.

    Firefox sıfırlanacaktır.

    Firefox sıfırlama

    Firefox sıfırlama çözüm 2:

    Firefox sıfırlamada ikinci yöntem menüden gitmektir.

    1. Firefox menü tuşuna basın (sağ köşede alt alta 3 çizgi)
    2. Yardım seçeneğine tıklayın.
    3. Sorun giderme bilgilerini seçin.
    4. Firefox tarayıcısını yenile butonuna basın.
    5. Daha sonra Firefox tarayıcısını yenile butonuna basın.

    Firefo bu şekilde sıfırlanacaktır.

    murat murat (12492)