Firefox sürekli bilmediğim siteler açıyor

Merhaba hocalarım 2 ay önce bi sıkıntıyla karşılaştım sıkıntı hala devam edio pc açtığımda firefox açılır birmediğim bi siteye girer sadece pc açıldığında acılıodu msconfig denedim Regedit denedim ama olmadı pc sııntısı nedir ?

alibaran21 alibaran21 (25)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayar açıldıktan hemen sonra Firefox tarayıcısı açılıyorsa Zamanlanmış bir görevin çalışıyor olma ihtimali çok yüksek.

    1. Windows ve R tuşlarına birlikte bas.
    2. Daha sonra karşına gelecek olan çalıştır penceresine şunu yaz taskschd.msc ve enter tuşuna bas.
    3. Görev zamanlayıcı penceresi karşına gelecek.
    4. Görev zamanlayıcı kitaplığını tıkla.
    5. Burada sırayla görevleri çift tıkla ve açılan pencerede Eylemler bölümüne bak. Burada program başlat bölümünde "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe http://surekliacilansite.com" gibi bir ifade gördüğün görev olacak onu sağ tuşla tıkla ve sil.
    6. Böylelikle surekliacilansite.com için görevi silmiş oldun.
    7. Bilgisayarı yeniden başlat. Tekrardan karşına surekliacilansite.com sitesi gelmeyecektir.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarına virüs bulaşmış olabilir bilgisayarını

      Programları ile bilgisayarını tara ve çıkan virüsleri temizle

      darkcrak darkcrak (5168)