Firefox yeni sekmede google'ı nasıl açarım?

Mozilla Firefox'da yeni sekme açtığımda Google.com.tr açılsın istiyorum. Mozilla Firefox'da yeni sekme açtığımda Google.com.tr açılmasını nasıl sağlarım?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mozilla Firefox'da yeni sekme açtığınızda Google.com.tr açılması için

    Mozilla Firefox'u açın. Adres satırına about:config yazın ve enter tuşuna basın.

    Mozilla FireFox Yeni sekmede Google nasıl açarım

    Firefox içerisinde açılan yeni sayfada Söz veriyorum, dikkatli olacağım'ı tıklayın. Bu buton ile Mozilla Firefox'un gelişmiş ayarlarını açmış olacaksınız.

    Mozilla FireFox Yeni sekmede Google nasıl açarım - gelişmiş ayarları açma

    Mozilla Firefox içerisinde Arama bölümüne newtab.url yazın ve enter tuşuna basın.

    Mozilla FireFox Yeni sekmede Google nasıl açarım  - new tab

    browser.newtab.url ifadesini iki kere tıklayın ve açılan sayfaya aşağıdaki gibi google.com.tr yazın.

    Mozilla FireFox Yeni sekmede Google nasıl açarım  - Firefox ayarları

    Bu işlemden sonra her yeni açılan Firefox sekmesinde artık google.com.tr veya istediğiniz başka bir site açılacak. Yeni ayarların aktif olması için Firefox'u kapatıp açmanız gerekebilir.

    cemkara cemkara (4215)