.firmabilgileri nedir? .firmabilgileri fidye yazılımı nasıl bulaşır?

Merhaba,

.firmabilgileri nedir?

Bilgisayarıma .firmabilgileri virüsü bulaştı nasıl çözebilirim?

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .firmabilgileri fidye yazılımı nedir?

    .firmabilgileri fidye yazılımı henüz yeni çıktı. Ayrıca .firmabilgileri Türk yapımı bir fidye yazılımıdır. Scarab fidye yazılımının bir türevidir. Fidye yazılımı, e-mail ile bulaşıyor. O yüzden e-posta hesabınıza gönderilen dosyaları indirirken 2 kere düşünün.

    Scarab fidye virüsü nedir, scarab ile şifrelenen dosyalar nasıl çözülür?

    Bilgisayarıma .firmabilgileri virüsü bulaştı ne yapmalıyım?

    Şuan için yapabileceğiniz bir şey yok. Henüz .firmabilgileri için bir çözüm yok. Dosyalarınız sizin için önemli değilse bilgisayarınızı sıfırlayabilir/format atabilirsiniz.

    Fidye ödesem dosyalarımı geri alabilir miyim?

    Fidyeyi öderseniz dosyalarınızı geri alacağınızın bir garantisi yok. Bu birazcık da şans işi aslında. Parayı ödeyip çözüm sağlayanlarda var ödeyip sağlayamayanlarda.

    .firmabilgileri fidye notu şu şekilde,

    Tum Dosyalariniz Sifrelenmistir!
    Serverinizde bulunan bir guvenlik acigindan faydalanarak serverinize girdim ve kayda deger buldugum bilgilerinizi Sifrelemis Bulunmaktayim!
    Verilerinizi geriye buldugum sekilde koymami isterseniz bunun sartlari konusunda anlasmak uzere bana datastore20189mail.ru adresine saat 10:00 a kadar serverinizin ip
    numarasini da iceren bir mail atiniz kosullar

    konusunda anlasalim. Saat 10:00 dan sonra donuslerle ilgilenmiyorum!!!!
    Para Verseniz Daha Acmazlar Diyen Bilgisayarcilara ( Ozellikle Bu Aciga Neden olmalarina Ragmen piskin piskin 300 500 TL Format ve Programlarin Kurulum Parasi isterler) ve ya
    Parani Alir Dosyalarini Vermez
    Diyen Etrafinizdaki insanlara inanmayin!

    Dikkatinizi Cekmek Istediginiz Bazi Hususlar Var!
    Size Guven Verecek Yeterli Referansa Sahibim Daha Önce HacklediPim Bir Firmayy Arayarak Dosyalari Açip Açmadigimi Sorabilirsiniz
    Aciklarinizi Kapatarak Bir Daha 8?yle Bir Olay Yasamamaniz icin Gerekli Guvenlik Tedbirlerini Anlatirim.
    Sizi tanimiyorum, dolayisi ile size karsi kotu duygular beslememin size kotuluk yapmanin bir anlami da yok, amacim sadece bu isten
    Yaptiginiz odeme sonrasinda en kisa zamanda verilerinizi eski haline getirmek icin sunucunuza baglanacagim.
    Benimle iletisime gecmek icin asagidaki email adresini kullanin,
    datastore2018©mail.ru

    Eger odeme yaparsaniz dosyalarinizi otomoatik olarak cozecek bir yazilim gonderecegim.

    Eger odeme yapmazsaniz dosyalariniz sonsuza dek sifreli kalacak.

    Asagidaki hususlara dikkat edin!

    Internette buldugunuz ucretsiz araclari denemeyin, dosyalarinizi tamamen bozabilirsiniz.

    Lutfen dosyalariniza bilincsiz mudahalelerde bulunmayin ve bilgisi olmayan kimseye bilgisayarinizi vermeyin.
    Her kullanicinin benzersiz bir sifreleme anahtari oldugu icin diger kullanicilarin sifre cozuculeri verilerinizle uyumlu degildir.

    …C4DADF1F82846A80189D45952F4344806164EADFEFOF

    toprak34 toprak34 (2026)