firstsputnik.ru virüsü nasıl temizlenir?

Başlıkta da belirttiğim gibi arama motorunu değiştiremiyorum alttaki resimdeki gibi oldu..

https://uzmanim.net/soru/bu-secenek-yoneticiniz-tarafindan-denetleniyor/4584

bu linkteki çözümü denedim 5 6 kere tekrarlamama rağmen düzelmedi.

firstsputnik.ru kaldırma

aykutsly aykutsly (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    tarayıcı gasbı diye adlandırılan bi virüs bunun adı  nasıl düzeltilir önce kolay olanlardan başlayım

    chrome ayarlarını tamamen sfırla

    https://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html linkinden Adwcleaner indir ve tarattır yine olmassa

    başlat tıklat( gizli dosyaları göster) tikini koy sırasıyla c sürücü+programdata+ (adobe) sil c sürücü+windows+siystem32+(grouppolcy) bunu sil  başlatı tıklat görev zamanlayıcı+zaman kitaplığı tıklat ve burda firstsputnik.ru bunu sil veya buna benzeyende olabilir sil  charomeyi sağ tıklat ve özellikler "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe"bundan sonra eklentiyi sil ve pc yi yeniden başlat

    chrome sıfırlama

     yukarda resimde  ok işaretli yeri tıklat ve  çarpı işareti çıkar  kaldır ve sil dechrome hesap

     yukardaki resimde ok işaretli yeri hayır teşekür yazan yeri tıklat ve hayır teşekür de tarayıcın sıfırlanmış olur

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • yaptım olmuyor aykutsly 8 yıl önce
    • 1)başlat tıklat( gizli dosyaları göster) tikini koy 2) sırasıyla c sürücü+programdata+ (adobe) sil 2)c sürücü+windows+siystem32+(grouppolcy) bunu sil 3) başlat görev zamanlayıcı+zaman kitaplığı tıklat ve burda firstsputnik.ru bunu sil veya buna benzeyende olabilir sil 4) charomeyi sağ tıklat ve özellikler "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe"bundan sonra eklentiyi sil ve pc yi yeniden başlat candan 8 yıl önce
    • Düzeltemedim rica etsem TW den bağlanıp bide sen denermisin ? aykutsly 8 yıl önce