Fişi Çekince Açılmayan Bilgisayar

her gün düzenli çalışan bir bilgisayar var, pc kapatıp bir kaç saat sonra açınca açılıyor ama fişi çekip bir kaç gün sonra takınca fanlar 2-3sn dönüyor sonra duruyor ve pc kapanıyor sonra ne oluyorsa kendiliğinden düzeliyor.

bunun sebebi hangi parçadır? net tespit nasıl yapılır.

leone1907 leone1907 (18)
4 yıl önce sordu

  • Bataryası çıkıyor mu? darkcrak 4 yıl önce
  • pc, batarya yok leone1907 4 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Güç kaynağından olabilir ama net emin olamayabilirim arıza anakarttanda gelebilir.

infinity infinity (402)
4 yıl önce cevaplandı

    Hatanın sebebi yüksek ihtimalle Güç kaynağının yetersizliği.  Güç kaynağın yetersiz geliyor olabilir. Bir de bilgisayara gelen hattı kontrol etmek lazım Topraklama ile ilgili sorunlar da benzer durumlara yol açar.

    hakan hakan (15394)