FiveM Nedir ? Nasıl oynanır ?

  • Fivem Nedir ?
  • Ücretli mi ?
  • Nasıl İndirilir ?
  • Nasıl oynanır ?
  • GTA Online ile farkı nedir ?

hydra hydra (3800)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    FiveM Nedir ?

    FiveM, GTA 5 için oluşturulmuş yüzlerce sunucuyu, roleplay sunucusunu, freeroam serverlarını, drift serverlarını bir arada toplayan ve oynayabilmenizi sağlayan uygulamadır. FiveM ile istediğiniz sunucuya girip kafanıza göre takılabilir yada arkadaşlarınızla şahane bir roleplay deneyimi yaşayabilirsiniz.

    FiveM'den görüntüler;

    Ücretli mi ?
    FiveM ücretli değildir ancak GTA 5'in kendisine sahip olmanız gereklidir, Rockstar Games, Steam yada Epic Games'ten satın almış kısacaıs oyuna sahip olmanız gereklidir. Bunun yanıdna RolePlay serverlarına girebilmek için discord sunucularına gitmeniz gerekmektedir ve yaş sınırı vardır genellikle 17 - 18'dir.

    Nasıl İndirilir ?

    https://fivem.net/ bu adresten indireceksiniz FiveM.exe'yi açıcaksınız ve normal uygulama kurar gibi kuracaksınız, ben indirdiğim için ve birsürü servere giriş yapıp serverların content'lerini indirdiğim için, silip tekrar size göstermek için indiremeyeceğim.

    Nasıl oynanır ?

    FiveM kurulumunu tamamladıktan sonra FiveM uygulamasını açıyoruz ve karşımıza aşağıda ki gibi serverların listesi geliyor, buradan istediğinize girebilirsiniz. Ben R** Freeroam da takılıyorum, yabancı bir server ama güzel araba modları var. Yeri geldiğinde server 500 kişiyi geçebiliyor ve sizi bir sıraya alıyor bu sırayı bekleyebilirsiniz girmek için, yada diğer serverlara bakabilirsiniz.

    Girmek istediğiniz serverı seçin ve connect seçeneğine tıklayıp bağlantıyı sağlayın.

    Bazı serverlarda servera girerken size bir ekran beliriyor bu ekranda, kurallar, nasıl araba indireceğinize dair bilgiler veriyor, şimdi bu kurallara ve nasıl araba indireceğimize göz atalım!

    Girdiğim bir serverının bir takım kuralları;

    • İngilzice konuşmanız şart, eğer Türkçe yada başka bir dil de konuşursanız gag'lıyorlar yani sohbet yasağı uyguluyorlar.
    • Oyun yetkililerini her zaman dinlemeniz gereklidir.
    • Chat'e spam yapmak, mikrofon spamı yapmak yasaktır.
    • Trollemek yasak.
    • Scripthook kullanmak yasak.
    • Herhangi bir tartışmaya girmek yasak.
    • Noclip ve pvp yasak.

    ve bunun gibi bir çok kural daha mevcut.

    GTA Online ile farkı nedir ?

    GTA online'da Rockstar Games'in kendi serverlarında oynuyorusnuz ve araba modları gibi şeyler yok, sadece Gta online'ın size sunduğu şeyleri yapabiliyorsunuz, FiveM'de istediğiniz sunucuya girip, freeroam takılabilir yada drift yapabilir, araba yarışı yapabilirsiniz. Her iki tarafın kendine uygun özellikleri var. Ben Online hiç girmedim girmem de, FiveM daha iyi.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • eline sağlık güzel anlatım olmuş ; bastım yukarı oyu 😉 ybaskin34 3 yıl önce
    • Teşekkür ederim :) @ybaskin34 hydra 3 yıl önce