FiveM Nedir ? Nasıl oynanır ?

0

 • Fivem Nedir ?
 • Ücretli mi ?
 • Nasıl İndirilir ?
 • Nasıl oynanır ?
 • GTA Online ile farkı nedir ?

 

hydra hydra (3128)
11 ay önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  2

  FiveM Nedir ?

  FiveM, GTA 5 için oluşturulmuş yüzlerce sunucuyu, roleplay sunucusunu, freeroam serverlarını, drift serverlarını bir arada toplayan ve oynayabilmenizi sağlayan uygulamadır. FiveM ile istediğiniz sunucuya girip kafanıza göre takılabilir yada arkadaşlarınızla şahane bir roleplay deneyimi yaşayabilirsiniz.

  FiveM'den görüntüler;

  Ücretli mi ?
  FiveM ücretli değildir ancak GTA 5'in kendisine sahip olmanız gereklidir, Rockstar Games, Steam yada Epic Games'ten satın almış kısacaıs oyuna sahip olmanız gereklidir. Bunun yanıdna RolePlay serverlarına girebilmek için discord sunucularına gitmeniz gerekmektedir ve yaş sınırı vardır genellikle 17 - 18'dir.


  Nasıl İndirilir ?

  https://fivem.net/ bu adresten indireceksiniz FiveM.exe'yi açıcaksınız ve normal uygulama kurar gibi kuracaksınız, ben indirdiğim için ve birsürü servere giriş yapıp serverların content'lerini indirdiğim için, silip tekrar size göstermek için indiremeyeceğim.

  Nasıl oynanır ?

  FiveM kurulumunu tamamladıktan sonra FiveM uygulamasını açıyoruz ve karşımıza aşağıda ki gibi serverların listesi geliyor, buradan istediğinize girebilirsiniz. Ben R** Freeroam da takılıyorum, yabancı bir server ama güzel araba modları var. Yeri geldiğinde server 500 kişiyi geçebiliyor ve sizi bir sıraya alıyor bu sırayı bekleyebilirsiniz girmek için, yada diğer serverlara bakabilirsiniz.