Flash Belleğime Tıkladığımda Kayboluyor ve Tekrar Donanım Olarak Geri Geliyor

  Merhabalar 16Gb Hp flash belleğim var bilgisayara takınca normal olarak donanımda görünüyor içide dolu dosyalar var ancak belleği açmaya çalıştığımda donanımdan çıkıyor ve tekrar kendi kendine aktif oluyor. Dos cmd komutlarını kullanarak içindeki verileri kopyalamaya çalıştım sonuç değişmedi komutu çalıştırdığım an flash bellek yine donanımdan düşüyor ve kendi kendine tekrar aktif oluyor. Anlayacağınız hiç bir şekilde müdehale ettirmiyor. Aynı işlemleri başka bir bilgisayardada denedim sonuç değişmedi. İçindeki veriler önemli olasa çoktan biçimlendirmeyi denemiştim. Konu ile ilgili yardımcı olurmusunuz ?

wishmaster wishmaster (1)
7 yıl önce sordu

  • Belleğinize virüs,antimalware taraması yaptınızmı ? yapabiliyormusunuz ? belleği açmadan sağ tıklayıp tara deme şansınız olabiliyormu blackheaven 7 yıl önce
  • Evet sağ tıklayıp tara dediğimde tarama işlemi başlar başlamaz cihaz donanımdan kayboluyor ve yine aktif oluyor tabi bu sırada tarama işlemi cihaz çıktığı için olmuyor. Şöyle düşünün işlem yapıyorsunuz ve biri aniden flash belleği çıkartıp takıyor ve bu işlem siz flash bellekte her ne işlem yapmaya kalkarsanız kalın kendini tekrarlıyor. Hiçbişe yapmazsanız cihaz donanım olarak orda sabit kalıyor. İlk defa başıma böyle bişey geliyor. wishmaster 7 yıl önce

Toplam 3 Cevap

USB kısayol vürüs programı ile USB ye tıklatmadan açabilirsiniz ve dosyalarınızı masa üstüne çıkartabilirsiniz

internetten araştırın bu progamı

candan candan (4301)
7 yıl önce cevaplandı

    Flash bellek bozulmuş olabilir. Ama sen yine farklı PC'lerde denemelere devam et istersen. Bu PC'lerde farklı işletim sistemleri olursa daha iyi olur. Özelliklede Linux versiyonlarında denersin. İşe yarayabilir (Linux yüklü PC bulamazsan CD'den çalışan live versiyonları kullanabilirsin).

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Linux yükl wishmaster 7 yıl önce
    • Linux yüklü bilgisayar ne yazıkki yok. Cd den çalışan versiyonlarda elimde yok wishmaster 7 yıl önce

    "Linux solid"  işletim sistemini i internetten indirip usb den çalıştırarak yapabilirsin .

    mutecessis mutecessis (216)