flash bellek 8 GB ancak 4 GB görünüyor ve içindeki dosyalar görünmüyor

Merhabalar

Goldmaster MP3-224 model 8GB lık bir mp3 player var.içinde bazı ses dosyaları var. Bu mp3 player'ı bilgisayara bağladığımda bir usb bellek olarak 4 GB görüyor ve içi bomboş görünüyor. Bu playerın içindeki ses dosyalarını nasıl dışarı alabilirim.Bir tür koruma var sanrım. 4 GB lık kısmı bloklamışlar ve görünmüyorda. dosya sistemi FAT32.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

solace solace (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    modele özgü böyle bir koruma mı var diye baktım ama bu şekilde bir bilgiye ulaşamadım.  Bir tür dosya sistemi sorunu yaşıyor olabilirsin. 8GB olan bir mp3 player'in 4GB görünmesi yanlış bölümlendirmeden veya dosya sistemi hatasından olabilir.

    Veri kurtarma programı ile mp3 playeri taramayı deneyebilirsin:  Formatlanmış diskten veri nasıl kurtarılır? buradaki çözümü uygula ve mp3 dosyaların geri geliyor mu kontrol et.

    Eğer dosyaları kurtarırsan o zaman daha sonra Mp3 player'i yeniden bölümle ve formatla böylelikle 8GB geri gelecektir.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

      cmd komut istemini aç. cd komutu ile dosyaların olduğu klasöre git örneğin "cd d:\videolar" enter a bas ve aşağıdakini yaz tekrar enter a bas. dosyaların gözükmesi gerekir

      attrib -r -h -s
      misty misty (556)