Flash Bellek "aygıt hazır değil" hatası

Merhabalar flash bellek ile ilgili değişik bir hata almaktayım.

Flash Belleğimi bilgisayara taktıktan sonra kurulumu başarılı bir şekilde tamamlandı fakat Disk Yönetimi'nde disk başlatılamamış olarak gözükmektedir. Flash belleği bilgisayara takıp Disk Yönetimi'ne girdiğimde diski başlat sihirbazı açılıyor, bana biri MBR diğeri GPT olmak üzere 2 seçenek sunuyor. Fakat ikisiylede diski başlatamıyorum, "aygıt hazır değil" hatası alıyorum. İnşallah bilen bir arkadaşımız çıkar, umarım sorunu çözebilirim.

mrokp mrokp (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    USB için aygıt hazır değil hatası genelde USB bellek bozuk veya portta sorun varsa ortaya çıkar. Öncelikle başka bir usb porta takma şansın var mı?

    Tam emin olmak için USB belleği başka bir bilgisayara takmayı deneyebilir misin? Orada da aygıt hazır değil hatası alırsan USB bellekte sorun var demektir.

    Bir de kesin karar verebilmek için şuradaki programlar ile format atmayı deneyebilir misin?
    Disk yazmaya karşı korumalı hatası nasıl çözülür?

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

      Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

      3 adet bilgisayarda denedim hepsinde aynı hatayı almaktayım.

      Çözüm olarak sunmuş olduğunuz linkteki bilgilerde işe yaramadı.

      mrokp mrokp (1)
      6 yıl önce cevaplandı

        bende de "Hata 0x16: Aygıt komutu algılayamıyor." diyor. Nasıl çözeceğimi bulamadım yardımcı olursanız memnun olurum

        oluk oluk (47)