flash disk biçimlendirme

arkadaşlar ben promosyon olarak dağıtılan flash disklerden almıştım işyerinden bozulmadan önce 3.60 GB kapasitesi vardı 200 MB ayrılan alan vardı tanıtım videoları yüklemişler silemiyordum onu her neyse gelelim konuya geçen gün flashı pc ye taktığımda diski biçimlendir dedi. bende biçimlendir'e basınca windows biçimlendirmeyi bitiremedi dedi. başka programlar denedim ama olmadı. ubuntu'da yapayım dedim flashı görmedi hp usb disk tool programınıda denedim o da olmadı yardım edin lütfen

nsydm nsydm (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    USB Disk Storage Format Tool  ile formatlamayı deneyebilirsiniz. USB Disk Storage Format Tool pek çok marksa USB belleği formatlayabilir yetenekte.

    Sadece USB bellek değil Compact Flash, CF Card II, Memory Stick Duo Pro, SDHC, SDXC, Thumb Drive, Pen Drive gibi pek çok farklı medyayı da fortmatlayabiliyor.

    USB Disk Storage Format Tool,  SanDisk, Kingston, Transcend, Corsair, HP, Sony, Lexar, Imation, Toshiba, PNY, ADATA, Verbatim, LaCie, Panda, Seatech, SDKSK9, Silicon Power, IronKey,  HDE gibi pek çok marka USB bellekte sorunsuz çalışan bir yazılım.

    USB belleğin üreticisine göre  farklı format yazılımları başarılı veya başarısız olabiliyor.

    USB Disk Storage Format Tool buradan indirebilirsiniz.

    USB FORMAT TOOL

    1. USB belleği bilgisayara takın.
    2. USB Disk Storage Format Tool programını çalıştırın.
    3. Device bölümünden USB belleği seçin.
    4. File system bölümünden FAT32 seçin.
    5. Verbose'yi işaretleyin.
    6. Format Disk butonuna tıklayın.

    Bu işlemleri yaparken USB bellek açık olmamalıdır. Yani kullanımda olmamalıdır.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      onu denedim olmadı başka önerin var mı?

      nsydm nsydm (1)