Flash diskimdeki klasörümü bilgisayarıma ve harici diskime kopyalayamıyorum

Flash diskimde benim için önemli olan bir klasör var, bu klasörü bilgisayarıma ve harici diskime yedeklemek istiyorum, fakat kopyala ve kes yaptığım zaman kopyalama ve yapıştır yapılmıyor, kopyalama işlemi hiç başlamıyor, kopyalama ekranı bile çıkmıyor, ne yapabilirim?

kalenderrr kalenderrr (41)
5 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Öncelikle flash diskinde bir dosya sistemi taraması yapmanı öneririm.

Önce Flash diski bilgisayara tak,  bilgisayarımdan flash diske atanan sürücü harfini öğren. Bu D,E gibi bir harftir. Daha sonra çalıştıra CMD yaz ve enter tuşuna bas. Komut istemi penceresinde şunu yaz

chkdsk E: /r /f

Bu disk taraması yapar varsa dosya sisteminde sorunları düzeltir. İşlem bittikten sonra tekrar kopayalamayı dene.  Sorun devam ederse antivirüs veya Windows Defender kullanıyorsan önce onu kapat sonra kopyalama işlemini tekrar dene.

murat murat (12492)
5 yıl önce cevaplandı

  • Hocam olmadı, yalnız 2017 adlı klasörü kopyalayamıyorum, bu klasörün boyutu olduğundan çok fazla büyük gözüküyor, zannedersem, bu klasörün içindeki bir dosyada bozukluk var, cmd de şöyle bir yazı çıktı: https://resmim.net/f/CwO22o.jpg kalenderrr 5 yıl önce
  • Harbiye marşı adlı bir klasörde virüs olduğu için hiçbirini atmıyormuş. Klasörün içinde virüslü bir sürü dosya var, virüslü dosyayı flashımdan silemedim, fakat bütün klasörleri yedekledim. kalenderrr 5 yıl önce
  • Flashını biçimlendirmeyi denedin mi? Biçimlendirdiğin zaman virüslerin silinmesi lazım @kalenderrr omercik 5 yıl önce
  • Hocam şu an o klasördeki temizlenmiş virüslerin bir zararı yok,,olduğu gibi kullanıyorum, biraz da kopyala yapıştır ile uğraşmak istemiyorum açıkcası. kalenderrr 5 yıl önce
  • @kalenderrr tahmin ettiğim gibi virüsten dolayı Windows Defender engelliyormuş. Sorunu çözmüşsün, sevindim. murat 5 yıl önce
  • Yardımlarınız için teşekkür ederim. kalenderrr 5 yıl önce
  • @kalenderrr rica ederim murat 5 yıl önce