Flash memory için üstüne yazılmış veri kurtarmak mümkün müdür?

Beyler ben programcı biri değilim çat pat bir şeyler biliyorum telefonum android 4.4.4 kullanan Sony Xperia E4tür. Ben bunu linux'e bağlarsam illa ki bir veri kurtarma programı görür buna inanıyorum. Fakat esas veriler hem fabrika ayarıyla silindi hem de kimi kısımları 1 kimi kısımları 2 kere yazıldı. Hiç bir veri kurtarma programı işlemiyor donanımsal uğraşa bile girebilirim hiç çekinmeden çünkü veri kurtarma şirketleri 1000 tl istiyor benim o kadar imkanım yok. 1000 tl vereceğime kendim kurtarmak pahasına daha fazlasını bile harcayabilirim ama hiç bir veri kurtarma programına güvenmiyorum artık. Lütfen yardım edin.

bilmemegerekvar bilmemegerekvar (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ben yerinizde olsam kesinlikle 1000 TL gibi bir fiyat vermezdim.

    Üzerine yazıldığı için silinen verilerinizi kurtarmanız neredeyse imkansız. Çünkü şöyle düşünün;

    Bir su bardağına birkaç damla çay koydunuz, üzerine birkaç damla kola, birkaç damla su, birkaç damla meyve suyu... şeklinde ilaveler yaptınız. Bu durumda bardaktaki karışımı içtiğiniz zaman ilk koyduğunuz çayın tadını almanız mümkün değildir. Çünkü sonradan eklediğiniz şeyler çayın tadını bastırmıştır.

    Dolayısıyla, üzerine yazıldığı zaman eski verilere tekrar erişmek tıpkı örnekteki gibi imkansıza yakındır diye düşünüyorum

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Yerinizde derken? Fiyatı ben istemiyorum onlar istiyor :D Bu arada çay benzetmesi yanlış olmadı mı? Hadi yaptın diyelim, çay koydun kola koydun votka koydun, bir yerden sonra çökelecek hepsi? Çökelmedi diyelim illa birbirinden ayrışır çünkü çay hala orada ama dosyalar hala telefonda mı onu soruyorum. 8 buçuk aydır bu işi kovalıyorum benim şeyliğime işi yokuşa sürmüşüm. Eğer bulamazsam artık boşvereceğim kurtulacağı varsa da kurtulmaz o zaman da. bilmemegerekvar 6 yıl önce
    • Hocam fiyatı onların istediğini anladım zaten. İşte diyorum ki yerinde olsam onlara o fiyatı kesinlikle vermem omercik 6 yıl önce
    • Ayrıca çay benzetmesine gelirsek, çayın orda olmasının hiçbir anlamı yok ben tadını alamadıktan sonra :) Ben bunu anlatmaya çalıştım omercik 6 yıl önce