flash player güncellemesi

Tarayıcı ekranımda ve steam ekranında sürekli flash player güncelleme sayfası çıkıyordu hadi indireyim dedim ve indirdim sonuç olarak portal sepeti anyprotect gamedestkop clik to confugire gibi saçma şeyler indirdi. Rkill ve adwcleaner kullanarak kaldırdım ama sorun şu ki bilgisayar kendi kendine bunları tekrar yüklüyor sıradan bir zamanda bi anda yükleme ekranı çıkıyor ana sayfa değişioir ve gereksiz bir sürü program kuruyor. Acaba bunu temelden kaldırmanın yolu varmı ? 3 defa oldu sürekli yeniden kuruyor saçma dosyaları format attım gene kurdu sanırım sadece C ye yerleşmedi. Önerilerinizi bekliyorum      (yükleme ekranında landed fhfgffgfgfg.com tarzı saçma bir şey yazıyor bir de )

dove57 dove57 (1)
8 yıl önce sordu

  • Sadece C'ye yerleşmedi derken ne demek istediğini biraz daha açıklamalıydın. Format atarken tüm sabit disk bölümlerinde (Senin PC'de sabit disk birden fazla bölümlü herhalde) biçimlendirme yapmalıydın/yapmalısın. temmuz 8 yıl önce

Toplam 2 Cevap

"Flash player güncellemesi" ifadesi bir soru değil. Sorular daha açık ifade edilmeli. Senin sorun "Bilgisayarıma bulaşan Portal Sepeti virüsünü nasıl temizlerim?" gibi (veya benzeri) olabilirdi. Ama daha önce site arama motoruna mesela "portal sepeti" yazarak aratır ve işine yarayabilecek bazı sonuçlara oradan ulaşabilirdin. Bunlardan bir tanesinin linkini ben sana altta veriyorum:

Portalsepeti tarayıcı korsanı nasıl temizlenir? (tıkla)

Siteye hoşgeldin :)

Edit:

1-Sen portalsepetini ve diğer zararlıları, bilimum virüsleri temizlediğini sanıyorsun. Fakat vaziyet aslında öyle değil (Verdiğim linkteki konuyu iyi okusaydın, bunu anlardın.). AdwCleaner, adı üzerinde sadece reklam yazılımlarını temizler, zararlıları temizlemekte yetersizdir. Rkill'de zararlıları doğrudan temizlemez. Bu uygulamanın görevi, kaldırılmasında güçlük çıkan bazı zararlıların geçici olarak çalışmasını durdurup sistemden kaldırılabilmesine bu şekilde katkı vermesidir. Zira bazı zararlıların sistemde çalışır haldeyken  kaldırılması çok zordur. Rkill bunların geçici olarak durdurulması fonksiyonunu sağlar. 2- Sabit diskin biçimlendirilmesi sonrası (format atıldıktan sonra)  kurulan sistemde  PC'de eski  virüslerden eser kalmaz. Eğer böyle bir hal yaşanıyorsa bu, kurulan işletim sisteminde kullanılan kurulum dosyasının (işletim sistemi iso'sunun) kendisinin içerisinde virüs bulundurması şeklinde açıklanabilir (Veya biçimlendirme yapılmadan mevcut sistem üzerine kurulum yapılmıştır). Yoksa sağlam bir windows kurulum dosyası ile format atılan PC, hatasız bir format atıldığı taktirde format sonrası o haliyle tertemizdir.

Portalsepeti tarayıcı korsanı nasıl temizlenir? (tıkla) linkine yeniden bakmalı ve konuyu çok dikkatli incelemelisin.

Eğer format atma şeklinde bir çözüm şekline gidersen, windows kurulum dosyasının (Windows kurulum DVD'sinin) güvenilir olduğundan emin olmalısın; bu konuda şüphen varsa başka bir iso temin ederek onunla format atarak sistem kurma yoluna gitmelisin.

Yeni kurulan sistemde ilk yapman gerekenler, sistem güvenliği için ihtiyaç olan önlemleri almaktır (Antivirüs vb kurulumu vs önlemler). Eski oyun dosyalarını kurmadan önce onları sıkı bir virüs taramasından geçirmeli, şüpheli olanları kurmaktan vazgeçmelisin ( Mesela Dota 2 oyunu için çok dikkatli olmalısın.).

Kolay gelsin.

temmuz temmuz (12505)
8 yıl önce cevaplandı

    sıkıntım portal sepetini kaldırmak değil zaten yukarıdada belirttim. portal sepetini kaldırıyorum adwcleaner ve rkill çok işime yaradı siteye çok teşekkür ederim. Ancak bilgisayar durup duruken bunları tekrar yüklüyor ve ben bunları silmek için tekrar uğraşıyorum. format attım düzelmedi Flash player güncel olduğu halde sürekli virüs indiren güncelleme ekranı tekrar çıkıyor

    http://i.hizliresim.com/BMy5YV.png

    bir örnek güncel olduğu halde internet bağlantılı oyunlarda tarayııcı sayfamda yada başka internet bağlantılı dosyalarda sürekli bu ekran çıkıyor. Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

    Edit: Dotayı sildim steamı kaldırdım verilen linkteki herşeyi yaptım( Daha önce yapmamıştım ama sadece 1 dosya silmem gerekti anlatılan o kadar uzun  kayıt defteri aramaları system 32 dosyaları bende yoktu) Sorun kendini tekrarlamadı. Format cd si olarak direk kutudan çıkanı kullanmıştım. C vd D sürücüleri var sabit diskimde C yi formatlayıp Dyi taratmıştım bir sorun bulmamıştı D de Şu an sorun kendini tekrarlamadı. Ama hala indirmemle bilgisayarıma virüs bulaşan flash player sayfası karşıma  çıkıyor. Güncelleye tıklamıyorum ama gene bir şey olur diye korkuyorum

    Tavsiylerin için bana vakit ayırıp soruma yardım ettiğin için teşekkürler

    Edit2: http://i.hizliresim.com/3DE79O.png şu saçma sapan şeyi kaldırmam lazım sanırım bide crossbrowse ve hp notfiy exe yi            http://i.hizliresim.com/ZD9ZQZ.png ( buda yükleme ekranı)

    dove57 dove57 (1)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Mesajımı edit'ledim. Yeniden bak. temmuz 8 yıl önce
    • Geçmiş olsun.:) Adobe'ın Flash Player sayfasına git ve gerekiyorsa flash player'ı oradan update et. Bundan sonra eğer o update penceresi sahte değilse bir daha çıkmayacaktır. Ama eğer Adobe sayfasından son versiyon update'ine rağmen çıkmaya devam ederse; 1- Malwarebytes veya benzeri bir programla sistemi tara 2- Sistem başlangıcında açılan programları kontrol et, gereksiz veya şüpheli olanları disable et (veya başlangıçta çalışan programların resmini alarak buraya ilet, bir bakalım.). temmuz 8 yıl önce