Flashsız format atılınca disk %100 kullanımı geçer mi?

Öncelikle merhaba. Laptopumda oyun oynarken bir anda turuncu ekran aldım sonra disk %100 hatası almaya başladım. Disk %100 kullanımı format attıktan sonra düzelir mi ya da formatsız bir şekilde düzelir mi?

ifreq ifreq (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    %100 disk kullanımı sorunu bende de vardı. Bana uzmanım net youtube kanalında sorunun çözümü var dendi ama hepsini denememe rağmen düzelmedi. İşte şey diyor; windows search ve sysmain hizmetlerini kapatın diyor denedim olmuyor. Bende tek çözüm olarak format attım ve sorunu kökten çözdüm. Sen ilk önce yukarıda bahsettiğim hizmetleri kapat pc yi yeniden başlat düzelmezse ondan sonra format atmayı dene.

    hikmet95 hikmet95 (1)
    2 yıl önce cevaplandı

      Benim bildiğim bir kaç yöntem var ve alttaki adımlardan birisi illaki işinize yarayacaktır.

      1.Çözüm:

      Bilgisayarınızdaki "temp ve %temp%" dosyalarına giriş yaparak içerisindeki dosyaları silelim yani içerisinde ne varsa silelim.

      1. Bilgisayarınızda Windows+R tuşarına basılı durun.
      2. Ardından ekrana gelen Çalıştır'a temp yazın ve içerisinde ne varsa silin.
      3. Sonra tekrardan Çalıştırı açın ve bu sefet %temp% 'deki bütün herşeyi silin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

      2.Çözüm:

      1. CMD'yi yönetici olarak açın
      2. CMD'yi açtıktan sonra chkdsk.exe /f /r komutunu girin ve enter'e basın
      3. chkdsk.exe /f /r komutunu girdikten sonra size N veya Y tuşarına basın diyecen yani o tuşlardan birine basın diyecek fakat siz Y'ye basıp işlemin başlamasını sağlayın.

      3.Çözüm:

      1. İlk olarak CMD'yi yönetici olarak açın
      2. CMD'yi açtıktan sonra alttaki komutları yazın.
        • net.exe stop superfetch
        • net.exe stop sysmain
      3. Bu komutları girdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin eğer sorun çözülmez ise diğer adımları deneyin

      4.Çözüm:

      Bilgisayarınızı güncellemeyi deneyin , eğer bilgisayarınız güncel ise driverleri güncellemeyi deneyin.

      5.Çözüm:

      Bilgisayarınıza COMODO Registry Cleaner indirin sonra tarayın ve çıkan sonuçları silin.

      COMODO Registry Cleaner nedir? Nasıl kullanılır?

      NOT: COMODO Registry Cleaner antivirüs programı değildir sadece Regeditdeki gereksiz ve arızalı komutları siler veya düzeltir ayrıca gereksizleride temizler.

      6.Çözüm:

      Bilgisayarınızda antivirüs programı varsa yani Avast veya AVG gibi yazılımlar varsa bilgisayarınızdan kaldırın.

      darkcrak darkcrak (5168)