Flash bellekteki dosyalar kısayolda sorun hatası veriyor. Çözümü nedir?

Flasımı  takıyorum fotorğaflar acılıyoe ama içerisinde dosya var o dosya var o dosya açılmıyo dosyaya tıkladığımda ise kısayoldan sorun ifadesini veriyo bir türlü açılmıyor. Flash bellekteki dosyalar kısayolda sorun hatası veriyor. Çözümü nedir?

rustemkockaya rustemkockaya (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Ne tür bir dosya var? Uzantısını söylersen cevabı düzenleyip anlatabilirim.

    Örnek: vector.psd dosyasını "Adobe Photoshop" uygulaması olmadan açamazsınız.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    1 yıl önce cevaplandı

      USB bellek içindeki dosyalar muhtemelen kısayol gerçek dosya değil.

      Arkadaşlar dosyayı usb belleğe atmak yerine kısayolu usb belleğe atıyorlar. Sonra başka bilgisayara takınca doğal olarak o dosya görünümlü kısayol açılmıyor.

      kısayol - dosya farkı

      Yukarıdaki resimde kısayol ve dosya farkını görebilirsin. Eğer sağdaki dosya sadece USB belleğe kopyalanırsa başka bir bilgisayarda Yenivideo.txt Kısayolda sorun hatası verir

      kısa yolda sorun hatası

      USB belleğe kopyalanması gereken kısayol değildir asıl dosyadır. Arkadaşlar genelde kısayolda sorun hatası alıyorsa sebebi budur.

      Bunun çözümü de orijinal dosyayı flash belleğe kopyalamaktır. Kısayol denen şey sadece orijinal dosyaya erişim linki içerir. Orijinal dosya başka bir bilgisayardaysa, ya da silindiyse kısayol çalışmaz.

      alattin alattin (16984)