Fn+PRTSC değiştirme

Fn+PRTSC tuşunu nasıl PRTSC olarak değiştirebilirim?

misty misty (556)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

      Biostan değiştirmeye çalıştım olmadı.

      Advanced-System Configuration-Function Keys Mode( without pressing Fn first)

      [Standart F1-F2 Mode]  Üst(parlaklık..) Fn,, Alt(F1..) Normal,,, Numlock üzerindeki tuşlar: Üst(End ..) Normal ,, Alt(PRTSC ..) Fn
      [Special Function Mode] Aynı.

      misty misty (556)
      8 yıl önce cevaplandı

      • BIOS'ta değişiklik oldumu acaba, kontrol ettinmi? Değişiklikten sonra F10 ve yes yapacaktın, bilirsin ya.. Yinede unuttuysan bir bak. temmuz 8 yıl önce
      • Evet kontrol ettim. misty 8 yıl önce
      • PRTSC Tuşu normalde Fn olmadan çalışır zaten. Sende niye fn+ acaba? Neyse, "Notebook'umda FN tuşu hep aktif. FN tuşunu nasıl kapatabilirim? (tıkla)" linkindeki bilgileri bir dene bakalım. Ayrıca BIOS'a bir daha girerek bakarsan iyi olur, acaba orada Fn Enable/Disable'dan farklı olarak "Hotkey" Enable/Disable'da bulunuyormu? temmuz 8 yıl önce
      • 3. linkteki bilgiler işe yaramıyor.benim biosum 1. linkteki videodaki gibi değil enable disabled göremedim. şu resimdeki:http://www.fixkb.com/wp-content/uploads/2013/09/DSC_1725.jpg Advanced altından System Configuration'a girdim misty 8 yıl önce
      • Şu anda fonksiyon tuş ayarları standart ayarlarda. Sen onu birde özel (special) ayarlara al (Sonra F10 ile kaydet ve BIOS'tan çık). Özel fonksiyon ayaları ile PC'yi başlat, Windows'a gir. Galiba bu fonksiyonda fonksiyon tuşlarından (fonksiyon tuşlarıyla beraber çalışan tuşlardan) istediklerini bir şekilde iptal edebiliyorsun. Fn tuşuna birkaç saniye basılı tutarak gibi olabilir. Dediğim şekilde önce BIOS'tan fonksiyon tuşları ayarını özel konumuna al ve sonra Windows ortamında gerekirse denemeler yoluyla fn+prtsc tuşlamasını iptal etmeye uğraş. Olması lazım. temmuz 8 yıl önce
      • Paylaştığın BIOS resminde -ingilizcem zayıf ama- galiba special mod'da fonksiyon tuşları için kendi (itself) tercihlerini ayarlayabileceğin ifade ediliyor. İyi ingilizce bilen birine tercüme ettirebilirsin. temmuz 8 yıl önce
      • [Standart F1-F2 Mode] ve [Special Function Mode] 2 ayarda da durum resimdeki oluyor: http://hizliresim.com/bD0mjV misty 8 yıl önce
      • Bu durumda maalesef benim başka bir tavsiyem veya çözüm fikrim olamıyor. Sana kolay gelsin. temmuz 8 yıl önce