FN tuşu nasıl kapatılır

Bilgisayarımı modeli lenovo ideapad 510 fn tuşunu nasıl kapatabilirim acaba ?

kullanici49370 kullanici49370 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Ek olarak;

    Eğer bios' a F2 ile erişemiyorsanız aşağıdaki adımlarıda uygulayabilirsiniz.

    • Aşağıda  görüldüğü gibi Kulalık girişinin hemen yanında küçük bir yuva, delik yer alacaktır. Bilgisayarınız kapalıyken ince uçlu bir cisimle bu yuvaya bir defa tıklayın.

    • Ardından Novo Button Menu gelecektir. Gelen Menüde İkinci sırada yer alan BIOS Setup menüsünü seçerek biosa erişebilirsiniz.
    • Sonrasında @blackheaven dediği gibi Configuration menüsünde altta Hotkeys Mode olması lazım . O Enable'dir . Fn tuşu kullanmak istemiyorsanız onu Disable yapıyorsunuz.
    ogzkzu ogzkzu (286)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayar açıldığında F2 tuşu ile Bios menusüne giriyorsun.

      Configuration menüsünde altta Hotkeys Mode olması lazım . O Enable'dir . Fn tuşu kullanmak istemiyorsanız onu Disable yapıyorsunuz.

      Kayıt edip  biostan çıkış yapıyorsunuz.

      blackheaven blackheaven (728)