Fonksiyon tuşlarımı aktif edemiyorum

Bilgisayarım asus gl552vl bilgisayarımı yeni aldım ve fonksiyon tuşlarının çalışmadığını fark ettim nasıl aktif edebilirim ?

sinemxx sinemxx (6)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu dediklerinin hepsini yaptım ancak yine de işe yaramadı yine de teşekkürler

    sinemxx sinemxx (6)
    7 yıl önce cevaplandı

      Muhtemelen ATKACPI driver and hotkey-related utilities uygulaması yüklü değil.

      Asus ROG GL552VL FN tuşları için gerekli uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

      OS bölümünden Windows 10 seçin ve ATK başlığındaki ATKACPI driver and hotkey-related utilities uygulamasını indirin ve kurun.

      Asus ROG GL552VL Fonksiyon tuşları aktif olacaktır.

      Düzenleme:

      @sinemxx aşağıdaki önerilerimi kontrol edin.

      FN tuşları için gerekli program yüklü fakat çalışmıyor olabilir.

      • Windows ve R ruşlarına basın.
      • Çalıştır ekranına C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATK Hotkey\HControl.exe yazın ve enter tuşun basın.
      • Fn tuşlarını kontrol edin.

      Ek olarak, bazı yabancı forumlarda Asus ROG GL552VL FN tuşlarının çalışmama sorununa çözüm olarak fabrika ayarlarına döndürmeyi önermişler.

      hakan hakan (15394)