fontawesome-webfont.woff2 not found hatası

IIS üzerinde çalışan bir uygulamada Font Awesome fontlarından bazıları, dosyalar sunucuda olmasına rağmen bulunamadı hatası veriyor ve sayfada bu fontu kullanan karakterler hatalı görüntüleniyor. IIS sunucuda fontawesome-webfont.woff2 not found hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    IIS üzerinde bulunan uygulamalarda woff2 uzantılı dosyalar yüklenemiyorsa woff2 dosya türü MIME türü olarak IIS'e işlenmemiş demektir.

    Eğer bir dosya türü IIS'e işlenmediyse IIS bu dosya türünü servis etmez.  Çözüm olarak woff2 dosya türü MIME type olarak IIS'e eklenebilir.

    Eğer sunucuya erişim yoksa o zaman web.config üzerinden bu işlem gerçekleştirilebilir:

     <system.webServer>
        <staticContent>
        <remove fileExtension=".woff" />
        <mimeMap fileExtension=".woff" mimeType="application/font-woff" />
        <remove fileExtension=".woff2" />
        <mimeMap fileExtension=".woff2" mimeType="font/x-woff" />
        </staticContent>
    </system.webServer>

    Yukarıdaki örnekte Woff ve Woff2 türü için bu işlem gerçekleştirilmiştir.

    alattin alattin (16984)