Foop ransomware bulaştı. Resimleri kurtarabilir miyim?

Bilgisayarımda foop uzantılı dosyalar ortaya çıktı ve ilk çıktığında çok önemsememiştim ancak bilgisayarımı bir kaç gün sonra açtığımda bu dosyaların haddi hesabı olmayacak şekile arttığını gördüm. Bilgisayarımın içinde benim için çok önemli fotoğraflar var ve bu fotoğraflar dışında önemsediğim pek bir şey yok ancak onlarada bu virüs bulaşmış. O fotoğrafları nasıl geri getirebilim?  Eski sürümü geri yüklemeyi denedim ancak silinmişti. Sizin formunuzu da okudum ve orada pek bir çaresi olmadığı yazıyordu. En azından o fotoğrafları geri getirmenin bir yolu var mı?  Vakit ayırdığınız için teşekkürler.

mreo mreo (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    foop fidye virüsü nedir? çözümü var mı?

    Yapabileceklerin bunlarla sınırlı.  "En azından o fotoğrafları geri getirmenin bir yolu var mı?" Fotoğrafları da geri getirmenin yolu yok.

    Zaten fidye yazılımlarının amacı bu. Seni zorda bırakıp senden para sızdırmak. Fidye yazılımları tıpkı koronavirüs gibi tüm dünyada görülüyor ve benim yukarıdaki linkte paylaştığım bilgiler tüm dünya için geçerli.

    alattin alattin (16999)
    4 yıl önce cevaplandı

      Teşekkür ederim.

      mreo mreo (1)