Format atamıyorum kafayı yicem

Beyler bu windows 10 son güncellemesi cogu kisi dahil benimde bilgisayarımı bozdu bios hddyi gördüğü halde windows görmüyor başka pcde denedik hddyi calısıyor bende görmüyor ama windows format atayim dedim internete gittim windowsun kendi sitesinden medya yükleme araci ile baska pc icin usb olustur secenegiyle yükledim rufus ile felan ugrasmadım usb 64 gb 2.0 kingston usbsi usbyi takiyorum ayarlari yaptim usb en basta acılıyor formata alıyor mavi ekran geliyor ama kurulhm gelmiyor 30 kere bastan baslatıp kapatıp acıp denedim ama gelmiyor ayarlarımı atıyorum bios ayarlarım Configuration sekmesi; wireles enabled sata controller compatible graphic device discrete power beep disabled intel virtual disabled bios back flash disabled hotkey mode enabled Security sekmesi ; paswoord ile alkalı seyler var secure boot yok Boot sekmesi; boot mode legacy support boot priority legacy first usb boot enabled pxe boot to lan enabled
EFI EFIusb device (kingston data treveler2.0)
LEGACY usb hdd kingstın data treveler2.0
Sata hdd st1000lm014-sshd-8gb
Sata odd plda dwd rw du8a5sh
Network boot realtek pxe b08 d00
Exit kısmında söyle bi ayr var anlamadm onu os optümized defaults diye secenekler w8 64 bit ve other os var napıcam arkadaslar ya kafayı yicem yoksa  :P

EDİT ;

Abiler geçmiş olsun laptop pert artık normal bile açılmıyor lenovo yazısı geliyor sol üstte tire çizgisi geliyor sonra birşey gelmiyor simaiyah ekran normalde otomatik onarıma hazırlanılıyor geliyordu yani oda gelmiyor artık WİNDOWS çöp etti bilgisayarı hayırlı forumlar

kullanici83650 kullanici83650 (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Biosda f9 a basıp ayarları sıfırla sonra tekrar dene. @temmuz abinin dediği gibi

    Eğer olmaz ise teknik servis ile görüş.

    temmuz2004 temmuz2004 (47)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Yaptım simdi exit save yaptım lenovo logosu geldi mavi ekran geldi ama kurulum gelmedi ha bu arada f4 e basınca kapanıyor ama kurulum ekranı gelmiyorrr kullanici83650 6 yıl önce

    Bir önceki mesajda @temmuz2004 eksik yazmış. Tam olarak şöyle: BIOS Ekranında önce F9 ve enter, daha sonrada F10 ve enter tuşlanmalı. Yada BIOS default (varsayılan ayarlar) bağlantısı tıklanmalı.

    Denemelisin.

    Edit:

    BIOS Ayarlarını default hale getirdikten sonra format için hiç uğraşmayıp PC'de mevcut ve zaten yüklü halde olan erişemediğin windowsu kurtarmaya çalışırsın. Bunun için bir kurtarma medyası kullanırsın. Bu kurtarma medyası PC'deki işletim sisteminin aynısı (x86 veya x64, artık hangisiyse yapısıda aynı) bir yükleme medyası olması gerekir (Bunu zaten en baştan böyle yapmalıdın.)

    Edit 2:

    PC'yi normal başlat. Sistem (yada disk) onariliyor ekranı çıktığında güç dugmesinden makineyi kapat. Yeniden aç ve yine "onariliyor" sonuçlanmasını beklemeden PC'yi güç dugmesinden kapat. Bu başlatma ve düğmeden kapatma işlerini bir kaç defa tekrarla. Bu işlemlerı Windows 10 kurtarma seçenekleri  (Sorun Gider- Gelismis Seçenekler) çıkana kadar tekrar et. Ondan sonrada oradan devam edersin.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Öyle yaptım şimdide tüm ayarlar sıfırlandı secure boot gözüküyor şimdi sonrada f10 yapıp enterledim ama gene mavi ekran yıldım yıldımmm... kullanici83650 6 yıl önce
    • Mesajıma yeniden bak @kullanici83650 temmuz 6 yıl önce
    • Yükleme medyası öylr zaten windowsun kendi sitesinden indirdim 64 bit olarak @temmuz kullanici83650 6 yıl önce
    • Onu kullan öyleyse. Format pozisyonuna geçmeden kurtarma seçeneklerine gir diyorum ama buda yapılamıyorsa bilemem. Konuyu izah türün biraz karışık, çok anlaşılamıyor. Görüntü dosyaları paylaşımı yaparak anlatırsan daha anlaşılır olabilir (Şu anda PC başından ayrılmak zorundayım, dediğim şekillerde yaparak çözüm aramalısın) @kullanici83650 temmuz 6 yıl önce
    • Laptopun recovery moduna alıncada no boot device press key button felan diyoe @temmuz kullanici83650 6 yıl önce
    • @kullanici83650 başlatılacak medya yok diyor flash belleğini seçip tekrarnrecovery moduna gir temmuz2004 6 yıl önce
    • Recovery moddan usb ile girdim gene sadece mavi ekran geliyor kurulum gelmiyor @temmuz2004 kullanici83650 6 yıl önce
    • Usta senin dedigin sey aanırım f8 ile baslatılan mavi ekran seceneklerioluyır komut ac sıfırla felan orası mı? @temmuz kullanici83650 6 yıl önce
    • Bence en iyis bi' teknik servise veya bilgisayarcıya göster bilgisayarını. Normalde gelişmiş seçenekler gelmesi lazım. Neden böyle oldu bilemedim. @kullanici83650 omercik 6 yıl önce
    • Valla usta öğrenciyiz bide servisine ayırıcak para yok ki cepte ya kullanici83650 6 yıl önce
    • Kurulumu engellen bir şey var onu anladık, ama gelişmiş başlangıç ayarlarına neden geçmiyor bilgisayar onu anlayamadım. Donanımsal bir sıkıntı olabilir mi acaba? Serivse vermesen bile bi bilgisayarcı varsa oraya götür. En kötü format parası alır. @kullanici83650 omercik 6 yıl önce
    • Valla abicim onu bende anlamadım dün felan giriyordum gelişmiş başlangıç ayarlarına ama bugünden itibaren girmiyor konuyuda editleyerek anlattım bakarsan @farurhenho kullanici83650 6 yıl önce
    • Kardeşim hemen pes edip üzülme. Sen dediğim gibi en azından bi bilgisayarcı yolunu tut. Göster anlat problemini. @kullanici83650 omercik 6 yıl önce

    BOOT Menüsünden AT formatı, BOOT Menüsünü Aç USB/FlashDisk Seçeneğine tıkla

    FOTOĞRAFINI ATARMISIN?

    nvidiagtx nvidiagtx (690)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Vallahi onuda yaptım usta lenovo zaten tuşu ile boot menüsünü açıyor usbyi seçiyorum iki adet usb seçeneği oluyor biri efi biri hdd ikisinide tek tek denedim gene aynı mavi ekran mouse var kurulum yok sanırım pcyi parçalıyacağım çözüm yok buna. kullanici83650 6 yıl önce
    • bilemiyorum artık yani. nvidiagtx 6 yıl önce
    • Hata aldığın yerin fotoğrafını at nvidiagtx 6 yıl önce
    • @kullanici83650 nvidiagtx 6 yıl önce
    • Atiyorum alt mesaja bak @nvidiagtx kullanici83650 6 yıl önce
    • https://hizliresim.com/1J4vDA Buyur kardes @nvidiagtx kullanici83650 6 yıl önce
    • soruyu editle fotoğrafı soruya at nvidiagtx 6 yıl önce
    • Bekle kardesim @nvidiagtx kullanici83650 6 yıl önce
    • KArdes editle koymaya calıstım oldumu bilmiyorum telefonda gözükmüyor gözükmüyorsa sizdede linki attım zaten ordanda bakabilirsiniz kullanici83650 6 yıl önce

    Format atmadan bilgisayarı açmaya çalıştığında nasıl bir hata alıyorsun tam olarak? Belki format atmadan da çözebiliriz. Daha fazla detaya ihtiyacımız var yardımcı olmamız için.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Format atmadan önce aldığım hata otomatik onarıma alıyor sonra disk onarılıyor bi saatten fazla sürebilir dedi bekledim 3 4 saat resetledi no device felan dedi press key button fela dedi bastım hep aynı döngü hiç bi şekilde açmadı bilgisayarı hdd yi felan başka laptopta denedik açıldı kullanici83650 6 yıl önce
    • Peki format atmadan açmaya çalıştığında "sorun gider" veya "gelişmiş seçenekler" gibi bir alan gelmiyor mu? @kullanici83650 omercik 6 yıl önce
    • Hayır gelmiyor sğrekli kendini resliyoe kullanici83650 6 yıl önce
    • Bunları ilk baştan neden konu muhtevasinda belirtmiyorsun? İlleki sormakmı lazmı? Neyse. mesajım alt kısımlarına yeniden bakarsın @kullanici83650 temmuz 6 yıl önce