Format atamıyorum

Merhaba Arkadaşlar ;

Benim Bilgisayarın Asus K55VD serisi bir notebook ben buna windows 7 format attım ancak bilgisayar açılırken donuyor ve ekranın üst tarafına 1 cm enine pıltılaşma oluyor yardım edermisiniz baka dvd ile tekrar format atmak istiyorum ancak olmuyor dvd yi görüyor ama format işlemine girmiyor

recepguvenc recepguvenc (26)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayar açılışta Windows DVD'sini görmüyorsa:

    • Başka bir Windows kurulum medyası ile kurulum deneyebilirsiniz.
    • Windows 7 USB kurulum yamayı deneyebilirsiniz.  Burada Windows 7 usb'den nasıl kurulur anlatılıyor : windows 7 usb kurulum
    • Optik sürücünün lensi kirlenmiş olabilir, lens erişebileceğiniz bir noktada ise lensi temizlemeyi deneyin ( bit parca pamuk ile yapabilirsiniz, elinizi değdirmeden)
    • Kurulum yapmak istediğiniz DVD çizilmiş, kirlenmiş olabilir. DVD'yi silmeyi deneyebilirsiniz.

    Tabi bunları yazarkan BIOS dan açılış önceliğini CD/DVD olarak ayarladığınızı düşünüyorum.

    hakan hakan (15394)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Arkadaşım Ben Format attım ancak Bilgisayr açılırken donuyor ve pıltılaşma oluyor kalıyor bir de bıos hata diyor türkçeye çevirdim önyükleme yapılandırma verilerini okumaya çalışırken bir hata oluştu diyor nasıl çözebilirim recepguvenc 9 yıl önce
    • Recep, soruyu yanlış sormuşsun o zaman "Format atamıyorum" değil sorun. Aldığın hata mesajı ile yeniden düzenlersen sorunu daha iyi olacak hakan 9 yıl önce