Format atamıyorum

Öncelikle merhaba arkadaşlar benim laptopun ekranı kırık hiç görüntü gelmiyor bu sepeple harici monitor kullanıyorum .Monitörede Windows hoş geldiniz yazızısı geldigi zaman görüntü geliyor .Bu nedenle bios ayarına giremiyorum ve format atamıyorum pc acıkken sistemi d ye kursam ve ccleanr veya başka bir programla c yi (sistemin bulundugu disk) i sıfırlasam sıkıntı yaratırmı acaba ?

sanalalem61 sanalalem61 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sen görüntünün gelmesini beklemeden yani power düğmesine bastıktan sonra BIOS için hangi tuşu kullanıyorsan onu sık aralıklarla ekrana görüntü gelene kadar tıklamalısın. Böyle yaparsan ekrana "Hoş geldiniz" değil BIOS arabirimi gelir.

    Veya;

    Hemen her marka/model laptopun bir boot seçenekleri tuşu ve açılışı mevcuttur. Seninkindede olmalı. Bunu bulur ve uygularsan hiç BIOS ayarlarıyla işin olmaz ve doğrudan kurulum dosyasının sürücüsünü o seçeneklerden açabilirsin.

    Kolay gelsin.

    temmuz temmuz (12505)