Format Atarken Disk Seçeneklerinde Flash Belleklerin Görünmemesi

Bilgisayarıma Format DVD'si veya Flash bellek ile format atıyorumda
Flash belleklerim hep Bilgisayarda takılı oluyor ama birşeyi farkettim ki
Format atarken Disk Bölümlendirme,Biçimlendirme Seçeneklerinde Hiç Flash Bellekler Gözükmüyor
Flash belleklerin Görünmemesinin Sebebi nedir?
Diyelim ki 64 GB'lik bir Flash Belleğim var bunu C diski olarak kullanmak istiyorum buna format atmak istiyorum Böyle birşey mümkün mü yoksa
işletim sistemi kurmak için illahi HDD'mi olması gerekiyor

Not:Flash belleklere Live(çalışabilir işletim sistemi) olduğunu biliyorum
ama bunlar geçici oluyor.Benim Söylemek istediğim İşletim sistemini kurma

kodadiprogramci kodadiprogramci (22)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bir PC'de birden fazla kurulum diski olmaz (Disk bölümleri olur, bunlar üzerine ikinci ve daha fazla işetim sistemide kurulabilir. Bununla karıştırılmamalı.). Bu sebeple USB disklere doğrudan windows kurulumu yapılamaz; usb diskler kurulum platformu olarak görülmezler, seçilemezler.

    Ama sabit disk PC'den donanım olarak çıkarılırsa ve PC'de disk olarak sadece usb disk bulundurulursa, belki.. Ben bunu denemedim ama olabilir diye düşünüyorum (BIOS desteğide olması gerekir ve BIOS'ta disk olarak görülmesi şarttır. Yoksa yine olmaz). Eğer USB disklerin standart sabit disklerden benimde bilmediğim bu özelliklerle ilgili bir yapısal farkı yoksa.. Denemelisin.

    Veya aynı amaca dönük farklı tercihler için alttaki linkleri inceler, karar verirsin.

    Usb diske Windows 7-8/8.1 kurmak (tıkla)

    Windows 8 Windows 8 Pro Windows 8 Enterprise farklılıkları nelerdir? (tıkla)

    Windows 8 Enterprise ile adım adım Windows To Go ayarları (tıkla)

    USB Bellekten Sanal Makine Kurulumu (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Birden fazla kurulum diskinden bahsetmiyorum hiç bir işletim sistemiminin olmadığını farz edelim. Windows XP üzerinde denedim Flash Bellekler görünüyor Yani Flash bellekler üzerinde işletim sistemi kurabilirsiniz(Bir HDD gibi) Ama Windows 7 Flash bellekler görünmüyor .Başka yol olarak Hddyi söktüm denedim Bıos ayarlarında Flash bellekler görünüyorda ama Format sırasında Flash bellekler görünmüyor kodadiprogramci 8 yıl önce
    • Anladım. Demek oluyorki senin takip ettiğin metodla bu olmuyor. Zira sen gerekeni yapmışsın ama mümkün olmamış. Sen istersen -ve imkanın varsa- verdiğim linklerde geçen metodları araştır ve aklın yatarsa bunlardan birini dene. Windows 8 Enterprise Windows To Go Microsoftun resmi metodu ve özelliğidir (Sadece Windows 8 Enterprise özelliğidir. Diğer Windows 8'ler ve işletim sistemlerinde bu özellik yok). Windows To Go için gerek kullanılacak USB disk gerekse bu disk ile çalıştırılacak PC'ler için USB 3 tavsiye ediliyor. temmuz 8 yıl önce
    • linklere bakıyorum deneyeceğim dediğiniz gibi Windows 8 diper sürümleri çalışmıyor sadece bende olan windows 8.1 DVD'si çalıştı kodadiprogramci 8 yıl önce

    konu hakkında bilgisi olan yok mu

    kodadiprogramci kodadiprogramci (22)