Format atarken GPT hatası verdi, D'deki dosyalarımı nasıl kurtarırım?

Bilgisayarımda Windows 8 yüklüydü, Windows 10 kuracaktım. C'yi sildim ama bir türlü ilerleyemiyorum. GPT bölümü hatasını verdi. Uğraşıyorum ama bir türlü tamamlayamadım. D'de ödevlerim falan vardı. Nasıl kurtarabilirim?

ibrahimbyrm ibrahimbyrm (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    USB den UEFI Destekli Windows 8/10 Kurmak, Nasıl Yapılır? (tıkla)

    Edit:

    Yada @ismailsarp'ın belirttiği, tarif ettiği gibi.. Her ikisinide denersin (GPT destekli yükleme medyasıyla gerçekleştirilemezse disk silme yoluna gidilir).

    Üçüncü yol olarakta MBR bölüm düzeninde yükleme medyası hazırlanır ve bununla yükleme denenir:

    ISO dosyası USB belleğe nasıl yazdırılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Diskiniz MBR ise ve siz GPT destekli UEFI kurulum yapıyorsanız diski tamamen silmeden GPT disk bölümlendirmesine çeviremezsiniz.

      Sanırım sizin diskiniz şuanda MBR stilinde. Bu sebeple önünüzde iki seçenek var gibi. ilki MBR kurulum (UEFI olmayan) kurulum yapacaksınız. İkincisi de diski farklı bir yere yedek aldıktan sonra diski komple silecek ve GPT ye dönüştüreceksiniz.

      ismailsarp ismailsarp (6010)