Format atarken sıkıntım oluyor

Format sıkıntı pc özellikleri hp 250 g 3  64 bit 2GB intel pentuim var Windows 7 format atmak için bios ayarlarında usb yi seçemiyorum daha doğrusu nerden olacağını sececegimi bilmiyorum nasıl yapabilirim

gkerem gkerem (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Genelde boot seçeneği altında olur resim atabilirsen bios ekranından daha faydalı olur

    bayvonali bayvonali (3)
    7 yıl önce cevaplandı

      BIOS'a girebilme tuşu anakart modeline göre değişir.F2,F10, F11, F12, DEL tuşlarından birini veya kombinasyonlarını kullanmak gerekir.

      Bilgisayar ilk açılırken sağ altta hangi tuşla nereye gireceğiniz görülmektedir. Bu yer biraz hızlı geçer onun için dikkatli şekilde bakmalısınız veya bilgisayarınızın modeline göre internette arama yaparakta bios tuşunu bulabilirsiniz.

      1-Bilgisayar açılırken sürekli olarak bios açma tuşuna basınız.Bios ekranı gelince bu tuşu bırakabilirsiniz.

      2-Ok tuşlarını kullanarak BOOT sekmesine gelin.

      3-Boot Device Priority'i bulun ve ona enter ile giriş yapın.

      4-Ok tuşlarını kullanarak 1.olan seçeneği USB ile değiştirin.

      5-Alt tarafta SAVE&EXİT yazan tuşu bulun ''y'' diyin.

      6-Bios ekranından çıkıcak ve bilgisayar yeniden başlayacaktır.

      7-USB takılı olduğunda ilk olarak onu okuyacaktır ve format bölümüne geçiş yapacaktır.

      8-İşiniz bittikten sonra tekrardan biosa girip BOOT menüsünü eski haline getirmeyi unutmayın.

      Not:genellikle 1.sırada HDD bulunur.

      blackheaven blackheaven (728)