Format atarken siyah ekranda takılma sorunu

iyi günler cihazıma format atmak istiyorum ama windows 7  ve 8.1 denedim her ikisinde de boot ekranı gelmiyor nasıl düzeltebilirim ? Resimdeki ekrandan sonrası gelmiyor, siyah ekranda kalıyor. Nasıl düzeltebilirim?

expertus expertus (8)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarını Windows kurulum diski ile aç.  Kurulum ekranında format bölümüne kadar gel. Daha sonra kurulum için disk bölümü seçtiğin ekranda disk bölümlerini sil

     Daha sonra tekrar oluştur ve format at.

    Bahsettiğim ekranı aşağıda görebilirsin:

    Windows kurulum bölüm silme

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • SORUN BURADA BU EKRAN GELMIYOR GELSE SORUNSUZ FORMAT ATACAĞIM @hakan expertus 6 yıl önce
    • @expertus o zaman donanım ile ilgili bir sorun olabilir. Farklı kurulum diskleri denemişsin, USB'den mi kurmaya çalışıyorsun? Eğer DVD'den kurmaya çalışıyorsan USB üzerinden kurmayı dene. Bu da olmazsa başta söylediğim gibi donanım sorunun olabilir. Bellek ya da HDD de bir sorun olabilir. hakan 6 yıl önce

    bilgisayarı kapat açma tuşuna açılırken sürekli f 12 bas veya f9 laptoplarda farklılık gösterebilir...

    krsn krsn (233)