Format atarken Windows 10 logosu geliyor ve ondan sonra siyah ekranda kalıyor

Bilgisayarım Windows 7 32 bit. Bilgisayarımı Windows 10 64 bite yükseltmek istiyorum. USB ile format atacağım. USB ye gerekli şeyleri kurduk ve bios menüsünü de ayarladım. Format atarken Windows 10 logosu geliyor ve ondan sonra siyah ekran olup sol üstte küçük bir çizgi çıkıyor. 15-20 dakika bekledikten sonra tekrar formatlanmadan eski haline dönüyor. Sebebi nedir ? Bu yüzden format atamıyorum, Windows 10 a geçemiyorum.

kullanici84456 kullanici84456 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Merhaba,

    Windows 10 İSO'u Rufus programıyla USB'ye yazdırın, manuel aktarmışsınız tahmin ettiğim kadarıyla.

    Buraya tıklayarak Rufus'u indirebilirsin.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    1 yıl önce cevaplandı

      https://www.youtube.com/watch?v=8q5LGwYHHq0  öğrenebilirsin bilgisayarının kaç bit destekleyip desteklemediğini

      gorele28 gorele28 (387)
      1 yıl önce cevaplandı

        Merhabalar. Windows 10 ISO şunu indirip rufus programından flash belleğime kaydettim zaten. Flaşı PC ye takıyorum bios ayarlarını yapıyorum press key to USB yazıyor sonra win 10 logosu geliyor, sonrasında sol üstte bir imleç çıkıyor bekliyorum bekliyorum ama eski haline geri dönüyor.

        kullanici84456 kullanici84456 (1)
        1 yıl önce cevaplandı

          Diğer arkadaşlar sorudan ne anladılar bilmiyorum ama cevaplar alakasız olmuş.

          Windows 10 kurulumuna başlamadan önce bilgisayara takılı olan harici cihazlar varsa çıkarın: Yazıcı, harici disk vs gibi USB portlara takılı başka cihazlar varsa çıkartın.

          Muhtemelen bir donanım uyumsuzluğu sorunu var.

          Bir başka denenecek şey de başka bir USB belleğe Windows 10 ISO dosyası yazdırıp denemek. Küçük bir ihtimal de olsa USB flash bellekte sorun olabilir.

          https://www.youtube.com/watch?v=S9ieSlBbibk bu videodaki gibi Microsoft sitesinden orijinal olarak indirmende fayda var.

          Ayrıca kurmak istediğin Windows 10 dosyasını nereden indirdin?

          alattin alattin (16999)
          1 yıl önce cevaplandı

          • Windows 10 dosyasını direk Microsoft un sitesinden indirdim. Ancak benim bilgisayarımda hata verdi açılmadı. Bu sebepten dolayı başka bir Windows 10 laptop cihazından uygulamayı indirip ISO yu flasha kurdum. Bu arada harici cihaz derken tam olarak neyi kast ettiniz acaba ? kullanici84456 1 yıl önce
          • @kullanici84456 usb porta takılı yazıcı, taşınabilir disk vb cihazları kast ettim alattin 1 yıl önce