Format atarken winload.exe hatası neyden kaynaklanır?

Öncelikle merhaba. Benim bilgisayarımda Windows10 vardı ve ben Windows7 kurmak istemiştim fakat ISO dosyasını USB'ye yazdırmama rağmen kurulumda format atacağı biçimlendireceği bir yerel disk bulamıyordu. Bilgisayarcıya götürdüm sıkıntıyı hallettiler ancak ben C diski içine baktığımda Windows.old klasörünü görüyorum. Acaba eski sistem üzerinemi sistem yüklediler? Şimdi Windows10 sistemim iyi çalışıyor ancak bir kez daha Windows10 format atmak istediğimde recovery hatası alıyorum. İçeriğinde de winload.exe hatasının olduğunu söylüyor. Windows7 kurmaya çalışırken ise kurulum başlıyor yazısından sonra bana CD/DVD/ Floppy Disk veya USB aygıtı takın uyarısı veriyor, daha sonra sürücü bulunamadı diyor. Sıkıntı neyden kaynaklıdır?

sevketkiraz sevketkiraz (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Asıl sormak istediğini tam olarak anlayamadım. Amacın Windows.old klasöründen rahatsızlık duyduğun için onu silmekmi, yoksa format atarken karşılaştığın bir hataya çözüm bulmakmı?

    Windows.old klasörü nasıl silinir?

    omercik omercik (9418)