format atılan bilgisayar

kolay gelsin ben bilgisayarıma fotmat attım ama bilgisayarım daha sonra açılırken bir yazı gösterip hemen yazı yı kaldırıp açılıyor açılmada başta gelen ses sonradan  bilgisayar dan geliyo r ve fn tuşlarım çalışmıyor ne yapabilirim acaba

kullanici91630 kullanici91630 (2)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    pc açılışta gelen yazı uyarıdır   ne yazıyor o yazıda ona göre bir yol izlemek lazım

    emir38 emir38 (-4995)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Bu 2 kere aferini "uyarı yazısı olmalı" tahminine binaenmi verdiler?! Uzmanım.net'in ciddiyetine halel getirecekler :-) temmuz 9 yıl önce

    Yazı beklemeden geçiyorsa problem olmaz. Yani o bir hata mesajı olmamalı ve açılışta bir problem olmaz. Ses problemide yok sanırım ama yinede ses kartı driver'nı kaldırarak yeniden kurmak, faydalı olabilir. Driver'ların son versiyon ve resmi driver'lar olmalarına dikkat etmelisin. Varsa tüm anakart driver'larını (chipset) yüklemelisin. Yoksada web'de laptop'un/anakartın üretici resmi sitesinden veya satıcının resmi sitesinden temin edebilirsin. Anakart driver'larının yüklenmesi ile Fn tuş probleminde ortadan kalkacaktır.

    Bios'unuda default ayarlara getirimen gerekebilir (Önce F9 ve "Yes",sonra F10 ve "Yes"..).

    Fn tuşlarıyla ilgili alttaki linklerde bana ait mesajları dikkat ile okumanı tavsiye ederim:

    http://uzmanim.net/soru/leptop-fn-tusu-ayarlama/14210

    http://uzmanim.net/soru/fn-tusu-aktivasyon-kapatma/13763

    temmuz temmuz (12505)