Format Atma İşlemi

-1

Merhaba,

Casper Nirvana ve Sony VAIO iki tane laptopum var.Casper açılırken ''An Operating System Wasn't Found Hatası'' alıyorum.Bu sorunun çözümünü sormuştum ve cevap olarak ''Format işlemini yeniden başlat. Yani sıfırdan tekrar kurulum yap. Sorun kendiliğinden düzelecektir. Şuan bilgisayar sabitdiskten açılmak istediği için bu hatayı veriyor. Kurulum DVDsi veya USB belleğinden açılışı yapıp formatı tekrar etmelisin.'' cevabını aldım.Bu konuda pek bilgim yok.Nasıl yapabilirim ?

ahmetsamil ahmetsamil (268)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    işletim sisteminizin aynısını internetten indirin iso dosyası veya dvd  ye yazdırın bilgisayarı yeniden başlatın bios tuşuna basın

    ve sizin kurtarma medyanız üzerine ok işaretleri ile gelin entra basın ileri  tıklatın onar tıklatın  gelişmiş seçenekler ve bu sayfada

    seçenekleri deneyin

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Merhaba Öncelikle Yapman Gereken Format İşlemini Bu Aşamada DVD İle Yapmamanın Öneririm Çünki Dvd İle Format İşlemine Geçtinmi Format İşlemi Sırasında Hata Alırsın Yapman Gereken Temiz Bir Windows 7 Daha Sonra Windows 7 İSO Şeklinde Olmalıdır Daha Sonra Programı İndir/Windows 7 USB DOWLOAD TOOL VE İsoyu Usb Yazdır Ve İşlem Tamam Dedik'ten Sonra Bilgisayarı Yeniden Başlat Bios Tuşunu Kullan Genellikle (F12 (F10) Olur Daha Sonra Usb'yi Seç Ve Formatlama İşlemi Gelince Format Atabilirsiniz Ayrıca Bios Ayarlarını Değiştirmemeni Öneririm :)

      bycingelss bycingelss (-49)