format atmada sıkıntı yaşıyorum

Merhabalar öncelikle. Benim sorum sanırım anlaşılır ve basit bir açıklaması olan bir sorun ama bana göre büyük bir sorun. Format atma iişlemi herşey yolunda giderken tekrar açılıp kapanma hadisesi olayında yeniden formatlamaya geçiyor bir kaç kere dendim tekrar tekrar format atmayı aynı şey olup duruyor lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.  Bu arada hayırlı bayramlar dilerim

orhan3434 orhan3434 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İhtimal olarak kuvvetli olanlar:

    1- Kurulum DVD'si problemli olabilir. Başka bir kurulum DVD'si temin edilerek onunla denenmelidir.

    2- Harddisk problemli (Bad sector'lü) olabilir. PC'yi CD'den açılan bir işletim sistemiyle başlatıp harddisk'in kontrolu ve CHKDSK taraması yapılmalıdır.

    3- İşlemci aşırı ısındığı için reset atabilir. Sistem soğutması ve işlemci soğutucu macunu kontrol edilmeli, gerekiyorsa müdahalesi yapılmalı.

    Daha zayıf ihtimaller:

    1- Sistem (anakart) ram'i/ram'leri problemli olabilir. Birden fazlaysa tek tek ve farklı slotlara takarak denenmeli. Şüphelerin artması halinde geçici yedek bir ram temin ederek onunla denenmeli.

    2- Power supply problemli olabilir. Temin edilebilirse başka bir güç kaynağı takılarak denenmeli.

    Not: Kurulum gereği yeniden başlamalarda klavye ve mouse'a dokunulmamalı. Yoksa kurulum dosyaları yeniden yüklenebilir. Eğer olay bu şekilde gelişiyorsa ve bu, kullanıcı müdahalesi olmadan (klavye, mouse'a dokunulmadığı halde) oluyorsa klavyede bir tuş basılı halde sıkışmış olabilir; PC klavyesi ve mouse'u değiştirilerek denenmelidir.

    Tüm bunları PC'nin desktop olduğu varsayımıyla belirtmekteyim. Eğer laptop ise farklı şeyler söylenebilir.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Kurulum bittikten sonra yeniden başlarken Kurulum yaptığınız cd dvd veya belleği çıkarın sorun çözülecektir.

      ogzkzu ogzkzu (286)