Format atmak konusunda

Ben hiç format atmadım.Yada daha doğrusu Windows 8.1 Pro nun kurtarma kısmından atıyorum.Ama şuan Windows 7 ye geçmek istiyorum.Fakat yüklemeden önce,yükledikten sonra falan ne yapacağımı bilmiyorum.Ön celikle Recovery Partiiton ın silineceğinden korkuyorum.Ardından formatı atarken veya attıktan sonra sorun çıkacağından endişeliyim.Bunları nasıl atlatabilirim ? Birde Windows Updateyi kapatıp sürücüleri kendimmi yükleyeyim ( özellikle ekran kartı ) yoksa windows update mi yüklesin ?

akif52 akif52 (34)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    önce windows 7 işletim sistemini elinizde hazırda yoksa seçersiniz hangi versiyonu kurmak istiyorsanız sonra iso olarak bilgisayarına indirisiniz  USB veya DVD ye yazdırırsınız sıra formata gelir bilgisayarınızı biostan başlatırsınız yönlendirmeleri takip ederek kurarsınız takıldığınız yerde sorarsınız sürücüler kolay iş önce format tamamlansın programı var indirisiniz  eksikleri tamamlar sürücülerin

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Ya özellikle şu recovery olayı çok kafama takılıyor birde windows 7 nin bir sürü sürümü var benim aklımda ultimate veya home premium var hangisini önerirsiniz ? Ben aslında windows 8.1 pro formatı attırdım 1 hafta önce yalnız hiç verim alamadım oyunlarda falan sık sık sorunlarla karşılaşıyordum heralde çözülür dedim formattan bir kaç gün sonra yine oyunlar sorun çıkardı kasma vs. :/ akif52 8 yıl önce
    • İntel Core i5 2430m 8 gb ram intel hd graphics 3000 + amd radeon 6470m akif52 8 yıl önce
    • Ya bilmiyorum benim mi bi yanlışım var anlamıyorum.Ama win 7 de kararlıyım yani. :/ şu recovery olayınada bakarmısınız akif52 8 yıl önce
    • virüs falan yok güncelleştirmelik bişeyde yok.recovery şuan bilgisayarımda varmı bunu nasıl öğrenirim ? varsa yedekleyelim yoksa napıcaz ? çokta önemli bişey mi yahu bu.. akif52 8 yıl önce
    • Ya adam yedeklediyse falan ? bi nerden bakılıyor şuna söyleyin bakalım akif52 8 yıl önce
    • Ayrıca bilgisayarım çokta iyi sayılmaz şuana kadar en iyi oynadığım oyun gta 3 akif52 8 yıl önce
    • tamam recovery nerden bakılıyor ?? akif52 8 yıl önce
    • Silinmiş galiba tamam.Tuşla giriyorum windows logosu geliyor ve normal bi şekilde windows u başlatıyor.peki birde Sistem ayrıldı diye bi disk var 350 mb . Bu ne oluyo ? akif52 8 yıl önce
    • Y akif52 8 yıl önce
    • Ya az önce çok garip bişey oldu.san andreas ı asla oynayamazken bu sefer amd kart yerine intelle açtım full ayarlar çözünürlük sonda aa kapalı 40-45 fps aldım. :/ şaşırdım gerçekten amd kartta sorun var belliki.oysaki sürücüleride sil yükle yaptım.format gözüktü gibi. akif52 8 yıl önce
    • Ayrıca birde ilginç ama şuan oyun oynarken bilgisayar ısınmıyor. :/ akif52 8 yıl önce
    • Tamam olmuyor.Az önce ekran kartı sürücüsünü temiz bi şekilde kaldırdım yeniden yükledim yine olmadı.bi süre intel sürücüsüyle devam edeyim format atarım.bir anda oldu nedense.vede hemen hemen yapılabilecek tüm çözümleri denedim. akif52 8 yıl önce

    Arkadaşlar arkadaş yorumlarını falan silmiş.Başka yardımcı olacak var mı ? Özellikle şu kurarken disk biçimlendirme bölme kısmında tam olarak ne yapılıyor anlamadım. :/

    EDİT :

    Kaç Saat Sürüyor Acaba ?

    EDİT :

    Sizce 7 mantıklı mı ? Elimde 8.1 Pro da var fakat birde değişik bir şey denemek istiyorum.Bilgisayarımda hep 8.1 i denedim.Daha öncede uzun süre 7 kullandım sıkılmam heralde.8.1 bayağı iyi gelmişti bana özellikleriyle falan.

    Not : Atmamın sebebi oyunlarla alakalı.Sürekli hatalar  yaşıyorum.San Andreas dahi kasıyor.7 nin performanslı ve sorunsuz olacağını düşünüyorum.Ekran kartı sürücüsünü bir kaç defa silip yüklemeyi denedim şimdide açılışları uzatmaya başladı.Daha önce karşılaştığım bir hataydı zamanla çözülüyor bir iki kurcalamayla.

    akif52 akif52 (34)